RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijacki rajd 16-latka na skuterze. Zginęły dwie osoby

Policja ustala okoliczności tragedii (fot. KMP Łódź)

Dwie osoby zginęły w wypadku w miejscowości Wilcze Piętki (woj. łódzkie). Doprowadził do niego nietrzeźwy nastolatek kierujący skuterem, który śmiertelnie potrącił 55-letniego pieszego. Zginął też 16-letni pasażer jednośladu.

Wypadek w Warszawie.  Zderzyły się dwa auta osobowe

W godzinach popołudniowych w Warszawie, w dzielnicy Żoliborz, miał miejsce wypadek samochodowy na ul. Filcowskiego. Zderzyły się dwa auta osobowe....

zobacz więcej

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w piątek po godzinie 22.30 na drodze w miejscowości Wilcze Piętki w gminie Biała Rawska.

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 16-letni kierujący motocyklem suzuki z nieustalonych przyczyn potrącił śmiertelnie 55-letniego pieszego, mieszkańca tej miejscowości. Następnie zjechał do rowu i uderzył w drzewo w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł 16-letni pasażer skutera – poinformował nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Obu ofiar nie udało się uratować mimo prowadzonej przez służby na miejscu długiej reanimacji.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, ale policja szybko ustaliła jego tożsamość. Został zatrzymany, trafił do szpitala. Wstępne badanie krwi wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Pobrano od niego krew na kolejne badania pod kątem zawartości alkoholu oraz narkotyków.

źródło:

Zobacz więcej