RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Organizatorzy imprezy na PGE Narodowym dostają groźby. „Nie mamy z tym nic wspólnego”

Do organizatorów koncertu dzwonią tajemnicze osoby, które podają się za klubowiczów »Gazety Polskiej« i namawiają do rezygnacji (fot. FORUM/ Pawel Mamcarz)

Ktoś próbuje zepsuć stosunki między Polakami a Białorusinami – alarmuje sobotnia „Gazeta Polska Codziennie”. Według dziennika sprawcy podszywają się pod klubowiczów „Gazety Polskiej”. Jednym z celów sabotażu ma być sobotni koncert na PGE Narodowym.

Atak na konto redaktora „Gazety Polskiej”

Twitterowe konto redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza padło ofiarą cyberataku – podaje portal niezalezna.pl. Jak czytamy,...

zobacz więcej

Gazeta ocenia, że obecne podszywanie się pod osoby z klubów „Gazety Polskiej” i wcześniejsze zhakowanie konta na Twitterze redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza wyglądają „na dokładnie zaplanowaną operację najprawdopodobniej rosyjskich służb”.

„GPC” przypomina, że Sakiewiczowi zhakowano konto – według gazety w wyniku ataku hakerskiego rosyjskich służb. Redaktor naczelny stracił do niego dostęp, a ktoś bez jego wiedzy opublikował na profilu link do artykułu, w którym znajdowały się informacje o tym, że „Polska i Litwa wzywają NATO do wysłania wojsk na Białoruś”.

„Szybko się okazało, że podlinkowana publikacja również jest cyberprowokacją – żaden z redaktorów portalu Znadniemna.pl, na którym się ona ukazała, nie napisał tego tekstu” – podkreśla dziennik. Tego samego dnia wieczorem podobna sytuacja miała miejsce na platformie Poland Daily, wchodzącej w skład mediów Strefy Wolnego Słowa.

„W sobotę 26 września 2020 r. na PGE Narodowym odbędzie się wyjątkowy koncert, który pokaże solidarność Polaków z Białorusinami. Tymczasem do organizatorów wydarzenia dzwonią tajemnicze osoby, które podają się za klubowiczów »Gazety Polskiej« i namawiają do rezygnacji z organizowania wydarzenia” – napisała gazeta.

Rzecznik koordynatora służb specjalnych: Moskwa znów oczernia Polskę

Ruchy demokratyczne na Białorusi niepokoją Rosję. w opinii Stanisława Żaryna, rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Kreml wspierając...

zobacz więcej

„Środowisko Klubów »Gazety Polskiej« i Strefy Wolnego Słowa całym sercem popiera walkę Białorusinów o wolność swojego kraju. Dlatego jesteśmy zbulwersowani informacjami, jakie otrzymujemy od kierownictwa PGE Narodowy, jakoby przedstawiciele naszego środowiska grozili, że będą zakłócać przebieg koncertu” – napisał w specjalnym oświadczeniu prezes klubów Ryszard Kapuściński.

Kapuściński ocenił, że to kolejny etap wojny hybrydowej skierowanej do ich środowiska. „Jesteśmy tą sytuacją zbulwersowani i zniesmaczeni prymitywnym działaniem służb rosyjskich” – podkreślił cytowany przez sobotnią „GPC”. Zapewnił, że nikt z kilkunastu tysięcy klubowiczów nie ma nic wspólnego z groźbami skierowanymi do organizatorów koncertu „Solidarni z Białorusią”.

„Popieramy i będziemy popierać wszystkie działania mające na celu wsparcie Białorusinów w ich walce o wolność” – dodał Kapuściński.

źródło:
Zobacz więcej