RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ponad 300 ofiar koronawirusa w Polsce nie miało chorób współistniejących

Większość chorych przechodzi zakażenie koronawirusem łagodnie (fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK)

Większość chorych na COVID-19 przechodzi chorobę łagodnie, niemniej 311 osób z 2392 zmarłych nie miało chorób współistniejących – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Nagły skok liczby zachorowań. Piecha: To nie są ludzie rozważni

W Polsce padł nowy rekord liczby zakażeń koronawirusem. – Po wakacjach część osób odpuściła sobie stosowanie się do zaleceń. Inni słuchają z kolei...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Ponad 90 proc. chorujących na COVID-19 przechodzi chorobę w sposób łagodny, aczkolwiek ostatnie zestawienie pokazuje, że 311 osób, które zmarły, nie miało żadnych chorób współistniejących. De facto byli to zdrowi ludzie. Niestety dla nich ta choroba zakończyła się tragicznie – powiedział Kraska.

Wyjaśnił, że wśród zmarłych przeważają osoby starsze, ale też zdarzają się w sile wieku, bez żadnych schorzeń.

– Jak widać, nie jest tak, że umierają starsi, schorowani ludzie. Zdarza się, że są to też młode i nieschorowane osoby – powiedział Kraska. Dodał, że wskaźnik śmiertelności w Polsce nie przekracza 3 proc., a średnia wieku osób zmarłych wynosi 75-80 lat.

Epidemia w Polsce zakończyła się dla 2392 osób tragicznie. W piątek resort poinformował o 23 zgonach; było to o 17 mniej ofiar niż wyniósł dobowy rekord z 24 kwietnia. Był to też czwarty najgorszy dzień pod względem liczby zgonów we wrześniu; 15 września było ich 24, 23 września – 28, a 25 września – 25.

źródło:

Zobacz więcej