RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kondolencje prezydenta po katastrofie samolotu na Ukrainie

Do katastrofy samolotu doszło w piątek wieczorem na Ukrainie (fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)

Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje cierpiącym po katastrofie samolotu na Ukrainie. Na Twitterze prezydent napisał: "Łączę się w bólu z Tymi, którzy cierpią. RiP" Również szef MSZ złożył wyrazy głębokiego współczucia z powodu katastrofy.

Katastrofa lotnicza na Ukrainie. Wiele ofiar śmiertelnych

W katastrofie lotniczej pod miastem Czuhujiw zginęły 22 osoby, a dwie zostały ciężko ranne – poinformowała ukraińska państwowa służba ds. sytuacji...

zobacz więcej

„Smutna wiadomość z Ukrainy. W katastrofie samolotu wojskowego pod Charkowem zginęło ponad 20 kadetów szkoły lotniczej. Niewyobrażalnie bolesna strata dla Rodzin i państwa. Łączę się w bólu z Tymi, którzy cierpią. RiP” – napisał prezydent na Twitterze.

W depeszy kondolencyjnej do prezydenta Ukrainy Wołodomyra Zełenskiego prezydent Duda napisał, że jest poruszony wiadomością o tragicznej w skutkach katastrofie samolotu, na którego pokładzie znajdowali się studenci Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy.

„Składam na Pana ręce, w imieniu Narodu Polskiego i własnym, wyrazy głębokiego współczucia. Zapewniam, że w tych bolesnych chwilach łączymy się w smutku i żałobie z rodzinami ofiar i całym Narodem Ukraińskim” – napisał w depeszy prezydent Duda.

W katastrofie wojskowego samolotu transportowego AN–26 pod miastem Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie zginęły 22 osoby, a dwie zostały ciężko ranne. Cztery osoby są poszukiwane.

Samolot rozbił się w czasie lądowania 2 km od lotniska wojskowego. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, samolotem lecieli słuchacze Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy; ze wstępnych informacji wynika, że był to lot szkoleniowy.

Kondolencje dla rodzin ofiar i całego narodu ukraińskiego złożył tez w imieniu Polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

„Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o tragicznej katastrofie ukraińskiego samolotu wojskowego. Składam wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin ofiar i całego Narodu Ukraińskiego” – napisał szef polskiego MSZ.

źródło:

Zobacz więcej