RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa lotnicza na Ukrainie. Wiele ofiar śmiertelnych

W katastrofie lotniczej pod miastem Czuhujiw zginęły 22 osoby, a dwie zostały ciężko ranne – poinformowała ukraińska państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. Jak podaje BNO News, chodzi o samolot wojskowy; do wypadku doszło podczas lotu treningowego.

Nieudane awaryjne lądowanie. Nie żyją cztery osoby

Cztery osoby – wszystkie na pokładzie – zginęły w katastrofie niewielkiego samolotu w Teksasie. Pilot był zmuszony do awaryjnego lądowania.

zobacz więcej

Do katastrofy samolotu AN-26 doszło ok. godz. 20.50 czasu lokalnego. Maszyna znajdowała się wówczas ok. 2 km od lotniska wojskowego.

Na pokładzie samolotu byli studenci Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy; ze wstępnych informacji wynika, że był to lot szkoleniowy – podaje agencja Interfax-Ukraina. Samolot rozbił się w czasie lądowania na lotnisku w mieście Czuhujiw.

Wcześniej MSW informowało o 20 zabitych i dwóch ciężko rannych.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w sobotę udaje się do obwodu charkowskiego, gdzie doszło do katastrofy. Biuro prezydenta podało, że był to samolot Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według wiceszefa MSW Antona Heraszczenki na pokładzie samolotu było 28 osób. Poinformował on także, że na miejscu katastrofy trwa akcja ratunkowa. – Ratownicy przeszukują rozbity wrak maszyny i poszukują innych zabitych i rannych – powiedział Heraszczenko.

W związku z katastrofą powołana będzie państwowa komisja, na której czele stanie wicepremier Ołeh Uruskyj.

źródło:
Zobacz więcej