RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pięciu zatrzymanych po ataku nożownika w Paryżu

Francuska policja zatrzymała pięć osób w związku z atakiem nożownika w centrum Paryża. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali głównego sprawcę i jeszcze jednego podejrzanego.

Atak nożownika w centrum Paryża. Cztery osoby ranne

Nieznany sprawca w piątek ranił nożem cztery osoby w centrum Paryża, w pobliżu dawnej siedziby redakcji tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” –...

zobacz więcej

Około południa zamachowiec uzbrojony w tasak zaatakował dwóch pracowników agencji prasowej znajdującej się przy dawnej siedzibie tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo”.

Policja zatrzymała pięć osób podczas przeszukania jednego z mieszkań, w którym może mieszkać napastnik. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 24 do 37 lat. Zostali zatrzymani w Pantin – podparyskim mieście w departamencie Seine-Saint Denis.

Kilka godzin po zamachu francuska policja zatrzymała głównego sprawcę ataku. To 18-letni Pakistańczyk, który nie figurował w rejestrze osób zradykalizowanych, znajdujących się pod nadzorem policji. Drugi zatrzymany to Algierczyk.

Policja sprawdza jego powiązania z głównym sprawcą. Dochodzenie w sprawie ataku prowadzi francuska prokuratura antyterrorystyczna.

Minister spraw wewnętrznych Francji Gérald Darmanin potwierdził, że był to akt islamskiego terroru.

źródło:
Zobacz więcej