RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ustalenia w Zjednoczonej Prawicy. Gowin mówi o szczegółach

Jarosław Gowin (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W sobotę o godz. 12 w siedzibie PiS wspólne oświadczenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i szefa Porozumienia Jarosława Gowina – poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Natomiast Jarosław Gowin powiedział w TVN24 o szczegółach dotyczących obecności w rządzie polityków Porozumienia.

Po około trzech godzinach w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zakończyło się wieczorem spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Solidarnej Polski, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

W sobotę zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy. Potwierdzają to słowa Jarosława Gowina w TVN24.

– Dopinaliśmy ostatnie szczegóły umowy koalicyjnej. Jutro o godz. 12 podpiszemy ją, a zapewne w przyszłym tygodniu lub na początku jeszcze kolejnego powstanie nowy rząd – ujawnił przewodniczący Porozumienia.

Z wypowiedzi Gowina wynika, że w rządzie znajdzie się dwóch członków jego ugrupowania.

– Będziemy odpowiadali za jeden resort, a będziemy mieli również drugiego przedstawiciela w Radzie Ministrów. Tutaj uchylę rąbka tajemnicy. Tak, to będzie minister w KPRM odpowiedzialny za współpracę z samorządami – powiedział Jarosław Gowin.

źródło:
Zobacz więcej