RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grodzki atakuje CBA, odpowiedzeli mu senatorowie PiS

Tomasz Grodzki jest marszałkiem senatu (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Rewizje CBA w 23 placówkach w tym w szpitalu w Szczecinie, gdzie zatrudniony był Tomasz Grodzki, marszałek senatu nazwał „nadużyciem autorytetu państwa do ataku na niewłaściwą osobę”. Odpowiedzieli mu senatorowie PiS. - Nie na miejscu jest komentowanie działalności CBA czy innych organów do tego uprawnionych. CBA wykonuje swoją pracę, prokuratura wykonuje swoją pracę – więc po co to komentować? – powiedziała Maria Koc cytowana przez portal wpolityce.pl.

Nitras kpi z Chełma. „Mają pewnie ze trzy autobusy”

Sławomir Nitras przekonywał w piątkowym wywiadzie, że nie tylko Warszawa, ale każde miasto w Polsce ma poważne problemy finansowe. Usprawiedliwiał...

zobacz więcej

We wtorek CBA poinformowało o rewizjach, jakie blisko 100 funkcjonariuszy przeprowadziło w 23 miejscach, w tym w szpitalu w Szczecinie, biurach księgowych i firmach branży farmaceutycznej w ramach śledztwa.

Dotyczyło ono „czynności, które mogły udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępnego pochodzenia środków płatniczych pochodzących z korzyści majątkowych przyjmowanych w związku z pełnieniem funkcji publicznej ordynatora oddziału w Szpitalu, poprzez przyjmowanie tych środków na rzecz Fundacji pod pozorem dobrowolnych wpłat na cele statutowe Fundacji” – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

– Angażowanie tak znaczących sił i środków do szukania dowodów, których nie ma, w sprawie, o której nie mam pojęcia, to nadużywanie autorytetu państwa do kreowania ataków na osobę, która najwyraźniej rządzącym w jakiś sposób przeszkadza – powiedział Grodzki pytany przez dziennikarzy o te działania.

Podkreślił, że „śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko jakiejkolwiek osobie”, w tym nie przeciwko niemu.

– Współpracujemy oczywiście z organami bezpieczeństwa, natomiast dezorganizacja pracy szpitala, żądanie wydania dziesiątek tysięcy dokumentów, żądania dokumentów z 2004 r. – to wszystko zajmuje czas, ludzi i uwagę. Kosztuje setki tysięcy złotych – podkreślił.

Afera kopertowa. CBA weszło do szpitala w Szczecinie, przeszukania w kilkudziesięciu miejscach

Prawie setka agentów CBA prowadzi przeszukania w kilkudziesięciu lokalizacjach, w tym w szczecińskim szpitalu wojewódzkim – ustalił portal...

zobacz więcej

– To, czym powinien zajmować się rząd i organy bezpieczeństwa, to bezpieczeństwo zdrowotne Polaków – stwierdził marszałek.

Odpowiedzieli mu senatorowie PiS.

– Z tego, co pamiętam, pan marszałek podejmował działania polegające na wszczynaniu postępowań wobec tych wszystkich osób, które składały zeznania dotyczące jego wcześniejszej działalności jako lekarza. Mamy tu więc do czynienia raczej nie z bagatelizowaniem, ale z próbą działania wyprzedzającego wobec wszystkich, którzy mogliby takie oskarżenia wnosić, czy dziennikarzy, którzy mogliby pisać o panu marszałku, tak teraz odnosi się to do działań instytucji państwowych – powiedział Włodzimierz Bernacki.

– Marszałkowi Grodzkiemu powinno zależeć na jak najszybszym wyjaśnieniu tej sprawy. Uważam, że nie na miejscu jest komentowanie działalności CBA czy innych organów do tego uprawnionych. Panu marszałkowi powinno zależeć na oczyszczeniu się, jeżeli jest niewinny – dodała Maria Koc.

źródło:
Zobacz więcej