RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Weekendowe utrudnienia w bankach. Sprawdź godziny przerw technicznych

W najbliższy weekend niektóre banki będą przeprowadzać prace serwisowe (fot. Shutterstock/Kite_rin)

W najbliższy weekend niektóre banki będą przeprowadzać prace serwisowe. Niektóre utrudnienia rozpoczynają się już teraz.

Poczta Polska: Klienci mogą już wysyłać przesyłki do ponad 60 państw na świecie

Operator narodowy przywrócił możliwość wysyłania przesyłek do Argentyny, Czarnogóry, Kenii, Pakistanu i Tunezji. We wtorek wprowadził  możliwość...

zobacz więcej

Alior Bank 


W piątek w Alior Banku ruszają prace serwisowe. Od godz. 18 do godziny 18 w sobotę klienci muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami podczas korzystania z bankowości internetowej i mobilnej. Od godz. 23 systemy zostaną wyłączone z użytku do niedzieli do godz. 7.

Natomiast inwestorzy korzystający z usługi świadczonej przez Alior Bank muszą uzbroić się w cierpliwość – system będzie niedostępny od godz. 20 w piątek do godz. 20 w niedzielę.

„Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów. Czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować” – czytamy na stronie banku.

Bank Pocztowy

Klienci instytucji od godz. 21.35 w do godz. 14 w sobotę muszą liczyć się z utrudnieniami podczas korzystania z bankowości internetowej i mobilnej.

Nest Bank

W sobotę utrudnień w korzystaniu z bankowości mogą spodziewać się klienci Nest Banku. Instytucja zapowiedziała przerwę techniczną, która rozpocznie się w sobotę o godz. 0.30 i potrwa do godz. 4. W tym czasie niedostępna będzie bankowość elektroniczna oraz PSD2 API Nest Banku.

Jak wygląda sytuacja na rynku pracy? Optymistyczne prognozy

Środowe dane GUS świadczą o stabilizacji sytuacji na rynku pracy – ocenia Ministerstwo Rozwoju. Zastrzega, że następująca stopniowo poprawa...

zobacz więcej

mBank

Klienci mBanku mogą spodziewać się utrudnień w najbliższą niedzielę z uwagi na prace modernizacyjne. W godz. 2-9 niedostępna będzie aplikacja mobilna i płatności za zakupy w internecie. Krócej, od godz. 2 do 7, nie będą dostępne płatności kartą i wypłata gotówki z bankomatu, a także wpłacanie środków przy pomocą wpłatomatów.

Najdłuższa przerwa w działaniu funkcji bankowości internetowej i mobilnej w mBanku dotyczy składania wniosków. Potrwa od godz. 1.30 do godz. 9.30 w niedzielę.

Getin Bank

Kolejnym bankiem, który zapowiedział przerwy, jest Getin. Klienci korzystający z systemów bankowości internetowej i mobilnej muszą przygotować się na niedostępność w niedzielną noc. Przerwa techniczna potrwa od północy do godz. 6.

Polacy gotowi ograniczyć korzystanie z aut? Najnowsze badania

Aż 63 proc. Polaków deklaruje gotowość rzadszego korzystania z samochodów – poinformowało Ministerstwo Klimatu, przedstawiając wyniki badań...

zobacz więcej

PKO BP i Inteligo

W niedzielę od godz. 1.30 do godz. 4.30 utrudnienia czekają na klientów PKO Banku Polskiego i Inteligo. Z powodu prac modernizacyjnych w tym czasie niedostępna będzie aplikacja mobilna IKO, w związku z tym nie będą również działać płatności zbliżeniowe IKO.

Toyota Bank


Klienci korzystający z usług Toyota Banku nie skorzystają w najbliższą niedzielę z serwisu bankowości elektronicznej, telefonicznej i usługi tzw. szybkich płatności. Instytucja zapowiedziała prace modernizacyjne w niedzielę w godz. 8-16.

Bank Pekao

Najpóźniejsze weekendowe przerwy zapowiedział Bank Pekao. W poniedziałek w godz. 1-7 klienci banku mogą mieć problemy z korzystaniem z kart wielowalutowych i kart Visa Debit Gold. Dodatkowo podczas przerwy technicznej niedostępna będzie aplikacja PeoPay.

źródło:
Zobacz więcej