RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mnożą się zakażenia pracowników w kieleckim pogotowiu. „To nie jest wina pacjentów”

Pomimo dużej liczby pracowników przebywających na kwarantannie, kieleckie pogotowie pracuje w normalnym trybie (fot. Shutterstock/meowKa)

Piątka w środę, dwudziestka w piątek. Aż u 25 pracowników Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Chorych może być więcej, bo do placówki wciąż nie dotarły jeszcze wyniki dwudziestu przebadanych próbek.

Rzecznik MZ wskazuje powody rekordowej liczby zakażeń

To nie jest wynik dużych ognisk zakażeń. To jest wynik naszego powrotu do normalności – powiedział w piątek rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Testy przeprowadziliśmy u 160 osób pracujących w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Pozytywne wyniki wyszły w sumie u 25 osób. Nie ma jeszcze wyników 20 pracowników – powiedziała Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach cytowana przez Echo Dnia.

Dodała, że wśród osób zakażonych są zarówno pracownicy medyczni jak również administracji i dyspozytorzy.

Co najważniejsze, pogotowie pracuje normalnie, a zakażeni ratownicy zostali odesłani na kwarantannę.

– Zespoły są wyposażone w maseczki, rękawiczki i kombinezony, co daje bezpieczeństwo. Jestem przekonana, że ratownicy nie zakazili się od pacjentów, do których jeździli. Musiało do niego dojść wewnątrz pogotowia. Większość zakażonych przechodzi chorobę bezobjawowo – uzupełniła Solnica.

źródło:
Zobacz więcej