RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znany serwis internetowy zagroził wycofaniem się z UE

Oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest działanie Facebooka, uruchomione jest na serwerach w Stanach i wymaga ciągłej komunikacji i przesyłania danych (fot. Shutterstock/Twin Design)

Facebook zagroził, że wycofa się z Unii Europejskiej. Powodem jest decyzja Irlandzkiej Komisji ds. Ochrony Danych, która zakazała przekazywania na serwery w USA danych o mieszkańcach UE.

Rząd grozi pozwami Facebookowi i Twitterowi. Bo nie zablokowały setek kont

Władze Tajlandii złożyły w czwartek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Facebooka i Twittera. Wbrew ich żądaniom, platformy te nie...

zobacz więcej

Wprowadzony zakaz uniemożliwi funkcjonowanie portalu społecznościowego na Starym Kontynencie.

Problemem ma być fakt, iż oprogramowanie, na którym działa serwis, uruchamiane jest na serwerach w Stanach Zjednoczonych. Przez to też wymagana jest ciągła komunikacja oraz przepływ danych.

Przedstawiciele serwisu zaznaczyli, że jeżeli zakaz zostanie utrzymany, Facebook będzie zmuszony wycofać swoje usługi z krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Wycofanie Facebooka z UE byłoby dla jego właścicieli nieopłacalne. Jak mówią eksperci, aż 24 proc. globalnych przychodów dla serwisu pochodzi właśnie z Europy.

źródło:
Zobacz więcej