RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poczta Polska: Klienci mogą już wysyłać przesyłki do ponad 60 państw na świecie

W ostatnich dniach Poczta Polska uruchomiła wymianę korespondencji z Argentyną i Tunezją. Od kilku dni możemy wysyłać paczki także do Japonii (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
W ostatnich dniach Poczta Polska uruchomiła wymianę korespondencji z Argentyną i Tunezją. Od kilku dni możemy wysyłać paczki także do Japonii (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Operator narodowy przywrócił możliwość wysyłania przesyłek do Argentyny, Czarnogóry, Kenii, Pakistanu i Tunezji. We wtorek wprowadził  możliwość wysyłania paczek priorytetowych do Japonii. Klienci Poczty Polskiej mogą już wysyłać przesyłki do ponad 60 państw na świecie.

Resort rozwoju rozpoczął nabór wniosków do programu ratowania firm

Przedsiębiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej, którzy potrzebują pomocy restrukturyzacyjnej, mogą już składać wnioski o wsparcie w...

zobacz więcej

Według Justyny Siwek, rzeczniczki operatora narodowego „należy się liczyć z możliwymi opóźnieniami doręczeń przesyłek w związku z utrudnieniami na drogach europejskich oraz ograniczeniami prac służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i zagranicą”. 

Najszybciej doręczane przesyłki kurierskie można wysyłać do 20 państw, m.in. do Niemiec i Holandii. Paczki pocztowe można natomiast nadawać do ponad 40 krajów.

„Poczta Polska analizuje sytuację na rynku pocztowym i pozostaje w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów. Nie zawsze jest to jednak możliwe tak szybko, jak byśmy tego chcieli i do tych krajów, o które pytają nas klienci. Ostatnio np. o Tybet. Operatorzy pocztowi podlegają miejscowemu prawu i zaleceniom związanym m.in. z koronawirusem” – wyjaśnia w komunikacie rzeczniczka Poczty Polskiej.

źródło:
Zobacz więcej