RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policjanci zatrzymali napastnika, gdy rzucał się właśnie na ekspedientkę

Sprawca dusząc ekspedientkę przewrócił ją na ziemię, po czym wyciągnął nóż i grożąc jego użyciem ukradł ze sklepowej kasy pieniądze (fot. Shuttrstock/nWay)

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 21-latka, który usiłował dokonać rozboju na ekspedientce jednego z marketów w Malborku. Mężczyzna, który został tymczasowo aresztowany, odpowie też za kilka innych napadów i kradzieży.

Ranił nożem sąsiadkę i zabarykadował się w domu. Do akcji musieli wkroczyć antyterroryści

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy bloku w Chrzanowie (woj. Małopolskie). 47-latek zaatakował na klatce schodowej swoją 68-letnią sąsiadkę. Następnie...

zobacz więcej

Jak powiedziała Katarzyna Marczyk z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, 21-latek usłyszał zarzuty i grozi mu do 12 lat więzienia.

We wtorek późnym popołudniem dyżurny malborskiej komendy dostał zgłoszenie o napadzie na ekspedientkę w jednym z marketów.

– Natychmiast na miejsce pojechali policjanci; ustalili, że kilka minut wcześniej do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna – dodała Marczyk.

Sprawca, dusząc ekspedientkę, przewrócił ją na ziemię, po czym wyciągnął nóż i grożąc jego użyciem, ukradł ze sklepowej kasy pieniądze.

Pracujący nad sprawą policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy tego rozboju.

Z nożami rzucili się na 16-latka, bo uciekł mu pies. Zapadły wyroki

Dwaj sprawcy, którzy kilkunastokrotnie dźgnęli nastolatka nożem za ucieczkę psa, usłyszeli wyrok kary więzienia. Do brutalnego ataku doszło w...

zobacz więcej

– Funkcjonariusze weszli za nim do sklepu i zatrzymali go w momencie, gdy rzucił się na ekspedientkę, usiłując dokonać kolejnego rozboju – powiedziała malborska policjantka.

Policjanci przy mężczyźnie znaleźli nóż oraz gaz obezwładniający. Zatrzymany 21-latek trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna jest też podejrzany o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów w Malborku. 5 września użył wobec ekspedientki gazu.

21-letni mężczyzna usłyszał sześć zarzutów – dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, usiłowania rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży sklepowych na łączną kwotę blisko 2 tys. zł. Został aresztowany na trzy miesiące.

źródło:

Zobacz więcej