RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska ambasada informuje ws. ataku nożownika w Paryżu

Prokuratura antyterrorystyczna wszczęła dochodzenie w sprawie „usiłowania zabójstwa” (fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Wśród poszkodowanych w ataku nożownika w Paryżu nie ma polskich obywateli – poinformowała na Twitterze ambasada RP we Francji. Powołała się przy tym na informacje od miejscowych służb

Atak nożownika w centrum Paryża. Cztery osoby ranne

Nieznany sprawca w piątek ranił nożem cztery osoby w centrum Paryża, w pobliżu dawnej siedziby redakcji tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” –...

zobacz więcej

Do ataku nożownika w pobliżu byłej siedziby tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” w centrum Paryża doszło przed południem. Dwie osoby zostały ranne, jedna z nich jest w stanie ciężkim.

Francuskie służby zostały błyskawicznie zmobilizowane. Aresztowano domniemanego sprawcę i drugiego podejrzanego. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa.

Dziennikarze tygodnika „Charlie Hebdo” otrzymują liczne groźby w związku z toczącym się procesem przeciwko 14 oskarżonym o współudział w zamachach terrorystycznych ze stycznia 2015 r., w których w sumie zginęło 17 osób.

7 stycznia w masakrze dokonanej za pomocą broni maszynowej w redakcji „Charlie Hebdo” zginęło 12 osób, w tym główni rysownicy pisma. 8 stycznia powiązany z napastnikami sprawca zabił w Paryżu policjantkę, a 9 stycznia wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby.

Atak był efektem opublikowania przez tygodnik karykatur Mahometa. Rozpoczął on bezprecedensową falę dżihadystycznych zamachów we Francji.

źródło:

Zobacz więcej