RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Ewakuacja kilku szkół po sygnałach o ładunkach chemicznych

Policjantka poinformowała, że policjanci i pirotechnicy są kierowani na wskazane miejsca i robią rozpoznanie pod kątem ewentualnego zagrożenia (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał sześć zgłoszeń o ładunkach chemicznych podłożonych w szkołach podstawowych i przedszkolach. Policjanci i pirotechnicy weryfikują zgłoszenia.

Groźny wypadek w Pankach. Zderzyły się dwa autokary z dziećmi

W miejscowości Panki w powiecie kłobuckim (woj.śląskie) doszło do wypadku z udziałem dwóch autokarów. Rzecznik komendy powiatowej PSP w Kłobucku...

zobacz więcej

Jak przekazała st. asp. Joanna Wielocha, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pierwsze zgłoszenie o „ładunku chemicznym” dyżurny otrzymał chwilę przed godziną 11.00 , ostatnie zgłoszenie odnotowano o godz. 13.30.

– W sumie otrzymaliśmy sześć zgłoszeń o „ładunkach chemicznych” podłożonych na terenie placówek edukacyjnych, w tym szkół podstawowych i przedszkoli. Pięć placówek znajduje się na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, jedna na terenie miejscowości Leoncin – przekazała st.asp. Wielocha.

Policjantka poinformowała, że policjanci i pirotechnicy są kierowani na wskazane miejsca i robią rozpoznanie pod kątem ewentualnego zagrożenia. Placówki przy ulicach Szkolnej, Chemików, Młodzieżowej i Słowackiego w Nowym Dworze Mazowieckim zostały już ewakuowane i sprawdzone. Działania w szkole przy ul. Wojska Polskiego i w Leoncinie trwają. St.asp. Wielocha przekazała, że w godzinach popołudniowych policja będzie informowała o wynikach działań na terenie szkół.

źródło:

Zobacz więcej