RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śnieg i wyjątkowo niskie temperatury zaskoczyły południowo-wschodnią Australię [WIDEO]

Śnieg pokrył w czwartek największe śródlądowe miasto w australijskim stanie Wiktoria – Ballarat. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania ze zwierzętami zaskoczonymi opadami. W Melbourne natomiast odnotowano w piątek 11,9 st. Celsjusza. To najniższa wrześniowa temperatura zarejestrowana w tym mieście od września 2002 roku. Biuro Meteorologii Australii określiło piątkową pogodę jako „polarne zanurzenie”.

Australijskie kangury bawią się na śniegu [WIDEO]

Kangury w Australii korzystają właśnie z zimy i cieszą się śniegiem. Prowadzą więc normalny tryb życia, nie chowając się przed opadami. Jak...

zobacz więcej

Opady śniegu odnotowano także w Australii Południowej. W weekend można się ich spodziewać w Nowej Południowej Walii oraz Tasmanii.

„Temperatury będą odczuwalne jak w połowie lipca, a nie na koniec września” – napisało australijskie Biuro Meteorologii na Twitterze. Jak poinformowano, maksymalne temperatury w południowo-wschodniej Australii znajdą się poniżej wrześniowej średniej i mogą wynieść od 5 do 10 st. Celsjusza. W południowo-wschodniej Australii przewidywane są przelotne opady, grad i śnieg do 600 m.

W Melbourne – największym mieście stanu Wiktoria – średnia temperatura we wrześniu w wynosi 17,2 st. Celsjusza. Wiktoria jest najbardziej mokrym stanem w Australii zaraz po Tasmanii. Klimat jednak jest zróżnicowany – od półpustynnego w północno-zachodniej części, przez umiarkowany i chłodny na wybrzeżu.

źródło:
Zobacz więcej