RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzień Szpilek 2020. Dołącz do akcji i wesprzyj chore na raka dzieci

Zasady akcji są bardzo proste (fot. Christian Vierig/Getty Images)

Dziś druga edycja wyjątkowej ogólnopolskiej akcji – Dzień Szpilek. Jej organizatorzy za każde zdjęcie w szpilkach przekażą 2 zł na rzecz dzieci chorych na raka z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą.

Potężna pomoc od Polaków. Z Warszawy wystartował wyładowany po brzegi samolot

Caritas Polska wysłało do Bejrutu transport pomocy humanitarnej. Na pokładzie znalazło się w sumie 10 ton żywności i środków higienicznych. Lot...

zobacz więcej

Ogólnopolski Dzień Szpilek to akcja zaaranżowana rok temu przez sieć luksusowych sklepów z ubraniami, butami i akcesoriami.

Aby wziąć w niej udział, wystarczy 25 września założyć szpilki, zrobić zdjęcie i wrzucić je na Facebooka lub Instagrama z oznaczeniem #Dzienszpilek.

„Załóż szpilki i pomóż małym wojownikom z fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. (…) Fundacja od 30 lat kupuje drogie, nierefundowane leki i nowoczesny sprzęt medyczny, finansuje terapie i rehabilitacje, a także prowadzi unikatową w skali kraju Klinikę Mentalną, w której wsparcie psychologiczne otrzymują nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice. (…) Pomaganie jeszcze nigdy nie było takie proste!” – napisali organizatorzy.

W pierwszej edycji kampanii udział wzięło 15 tys. internautów, a zebrana kwota trafiła na konto Fundacji Onkologicznej Alivia.

źródło:
Zobacz więcej