RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Z nożami rzucili się na 16-latka, bo uciekł mu pies. Zapadły wyroki

Sprawcy brutalnego ataku na 16-latku zostali skazani na więzienie (fot. Shutterstock/SanchaiRat)

Dwaj sprawcy, którzy kilkunastokrotnie dźgnęli nastolatka nożem za ucieczkę psa, usłyszeli wyrok kary więzienia. Do brutalnego ataku doszło w październiku zeszłego roku w brytyjskim mieście Hoddesdon w hrabstwie Hertfordshire. Chłopaka udało się uratować przed śmiercią.

Atak w szkockim hotelu. Nożownik ranił policjanta [WIDEO]

Jedną z osób rannych w trakcie piątkowego ataku nożownika w Glasgow jest funkcjonariusz policji – potwierdziła szkocka policja. Został on dźgnięty...

zobacz więcej

Sąd Koronny w Saint Albans skazał 20-latka na 11 lat więzienia. Skazany przyznał się wcześniej do celowego zranienia nastolatka przy użyciu noża. 18-latek również przyznał się do winy i został skazany na sześć i pół roku pozbawienia wolności. Trzeci mężczyzna oskarżony o kradzież w powiązaniu z napaścią usłyszy wyrok w późniejszym czasie.

Jeden ze skazanych poprosił wcześniej 16-latka o zaopiekowanie się zaadoptowanym rottweilerem 21 października 2019 roku. Chłopak zgodził się i przyjął zwierzę pod opiekę. Rano jednak pies uciekł, ale nie udało się go odnaleźć. Kolejnego dnia trzech młodych mężczyzn spotkało się z kolegą w lokalnym parku, co zarejestrowały kamery monitoringu. Jak ustalono podczas śledztwa, wszyscy młodzi mężczyźni należeli do tego samego kręgu znajomych.

Sprawcy ataku dźgnęli chłopaka nożem 11-krotnie w gardło, pośladki, brzuch i plecy. Przy czym ostre narzędzie przeszyło ofierze gardło i wyszło z drugiej strony. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia i zostawili krwawiącego chłopaka. Aby uratować mu życie, lekarze potrzebowali 16 godzin na przeprowadzenie operacji. Do tego, 16-latek spędził dwa i pół miesiąca na intensywnej terapii, po czym doznał załamania nerwowego.

źródło:
Zobacz więcej