RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wsiadła za kierownicę, mając 3 promile. Roztrzaskała auto o blok

Policjanci razem z ratownikami medycznymi odnaleźli kobietę w jej mieszkaniu (fot. Policja opolska)

58-latka wsiadła pijana za kierownicę. Nie dotarła jednak do domu. Straciła panowanie nad autem, wypadła z drogi, przejechał kilkadziesiąt metrów po trawniku i uderzyła w sąsiedni blok. Po wszystkim porzuciła samochód i ukryła się w mieszkaniu, gdzie znaleźli ją policjanci.

Ranił nożem sąsiadkę i zabarykadował się w domu. Do akcji musieli wkroczyć antyterroryści

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy bloku w Chrzanowie (woj. Małopolskie). 47-latek zaatakował na klatce schodowej swoją 68-letnią sąsiadkę. Następnie...

zobacz więcej

Namysłowską policję wezwali świadkowie, którzy widzieli, jak fiat uderzył w ścianę budynku. Wyczuli także woń alkoholu od kobiety, która wysiadła zza kierownicy. Na miejscu funkcjonariusze nie zastali sprawczyni, ale ustalili, że zanim wjechała w blok przejechała przez pas zieleni, najechał na pozostawiony pod blokiem rower i dopiero uderzył w ścianę budynku.

Ustalono, że kierującą była 58-letnia mieszkanka sąsiedniego bloku. Do domu zabrakło jej 100 metrów. – Cud, że nikt nie ucierpiał – mówi nam mł. asp. Paweł Chmielewski z KPP w Namysłowie.

Policjanci razem z ratownikami medycznymi odnaleźli kobietę w jej mieszkaniu. – Miała niegroźne otarcia – wyjaśnia policjant. Wyjaśniła, że wracała do domu z pobliskich ogródków działkowych, ale straciła panowanie nad pojazdem.

Badanie wykazało, że miała blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano jej prawo jazdy i dowód rejestracyjny fiata.

58-latce grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja opolska)

źródło:
Zobacz więcej