RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mariusz Kamiński do dymisji? „To fejki”

Mariusz Kamiński zostaje w rządzie (fot. Adam Guz/Getty Images)

Lewicowe media przy każdej kolejnej rekonstrukcji rządu sugerują, że odwołany ma zostać minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Nie inaczej stało się w piątek i jak zwykle doniesienia te szybko zostały zdementowane. „Fejki” – skomentował krótko całe zamieszanie jeden z wiceszefów MSWiA.

Będzie nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy. Znamy datę

Nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy ma zostać podpisana w sobotę w południe – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do...

zobacz więcej

„Gazeta Wyborcza” – a jakże by inaczej – napisała w piątek, że z rządem „z przyczyn osobistych i zdrowotnych” może się pożegnać Mariusz Kamiński, szef MSWiA pełniący funkcję koordynatora służb specjalnych i bliski współpracownik prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Dziennik podkreślił, że jest to „sensacyjna informacja”, jednak odejście Kamińskiego z rządu „nie jest jeszcze przesądzone”.

Doniesienia szybko zostały skomentowane w sieci. „Fejki na temat dymisji Mariusza Kamińskiego nieodzownym elementem w »Gazecie Wyborczej« przy okazji każdej rekonstrukcji” – napisał Michał Prószyński, szef gabinetu politycznego ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji. „Krótki program obowiązkowy i projekcja marzeń” – dodał.

Informacje o odejściu Kamińskiego z rządu zdementował również wiceszef resortu spraw wewnętrznych Maciej Wąsik.

– Cała ta historia została przez kogoś zmyślona. Trzeba nie mieć elementarnej wiedzy o tym, co się dzieje w Prawie i Sprawiedliwości, by przekazywać podobne informacje – dodał jeden z polityków PiS w rozmowie z portalem wpolityce.pl. Co ciekawe zapewnił, że temat ewentualnego odejścia Kamińskiego w ogóle nie pojawił się w trakcie rozmów obozu rządzącego.

źródło:
Zobacz więcej