RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany uciekał przed policjantami. Jednego omal nie potrącił [WIDEO]

Pijany kierowca zatrzymał się kiedy wjechał w zaparkowane auta (fot. Policja pomorska)

19-latek bez prawa jazdy i po alkoholu wsiadł za kierownicę. Na widok policjantów zaczął uciekać. Pościg zakończył się, kiedy stracił panowanie na samochodem i uderzył w zaparkowane auta. Noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu surowa kara.

Policyjny pościg zakończył się dachowaniem. W aucie narkotyki [WIDEO]

Pościg ruszył, kiedy kierowca audi nie zatrzymał się na policyjne wezwanie. Uciekając wjechał do rowu, wyjeżdżając z niego otarł się o busa, aż w...

zobacz więcej

Pijanego kierowcę, który jechał wężykiem, zauważyła wczoraj po godzinie 22 para policjantów wracających ze służby. Na al. Adamowicza w Gdańsku ich uwagę zwróciło renault jadące bez świateł. W pewnym momencie kierowca przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie tracąc z oczu podejrzanego auta, policjanci wezwali kolegów.

Kiedy na miejscu pojawił się radiowóz drogówki, policjanci próbowali zatrzymać auto, ale kierowca nie reagował. Mundurowi zajechali kierującemu drogę, jeden z nich wybiegł z radiowozu i ruszył w stronę pojazdu. Kierowca ruszył, omal nie potrącając policjanta.

Pościg trwał dalej. – Aż do chwili, kiedy uciekający na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w zaparkowane samochody – wyjaśnia asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku. Policjanci wyciągnęli kierowcę z samochodu i założyli mu kajdanki. Okazało się, że to 19-letni mieszkaniec Wrocławia bez uprawnień do kierowania. Do tego był pijany. Miał pawie 1,5 promila alkoholu. Trafił do aresztu.

Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Niewykluczone, że odpowie też za czynną napaść na policjanta i za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Wobec mężczyzny zostanie też sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za wkroczenia popełnione w ruchu drogowym. 19-latek odpowie m.in. za kierowanie autem bez uprawnień, jazdę bez wymaganych świateł, kilkukrotne przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle i jazdę pod prąd. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło:
Zobacz więcej