RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Siemoniak: Czas na kobietę szefa klubu KO

Rusza procedura wyboru nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Myślę, że kandydatura posłanki Urszuli Augustyn na szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej jest bardzo ciekawa; czas na kobietę szefa klubu – powiedział w piątek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Wybór szefa klubu KO. „Agresywni kandydaci, a ludzie nie chcą wojny” [WIDEO]

Urszula Augustyn, Arkadiusz Myrcha, Sławomir Neumann i Cezary Tomczyk to prawdopodobni kandydaci na szefa klubu parlamentarnego KO. – Jedyny ich...

zobacz więcej

W piątek rusza procedura wyboru nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, choć nie jest pewne, czy tego dnia uda się poznać nazwisko następcy Borysa Budki. Z informacji PAP wynika, że faworytami do objęcia funkcji nowego szefa klubu są Cezary Tomczyk i Urszula Augustyn.

Oprócz Tomczyka (w przeszłości m.in. rzecznika rządu Ewy Kopacz, a niedawno szefa sztabu Rafała Trzaskowskiego) i byłej wiceminister edukacji (też w rządzie Kopacz) Urszuli Augustyn, kandydować mają: poseł Arkadiusz Myrcha i szef klubu PO-KO z ubiegłej kadencji parlamentarnej Sławomir Neumann. Posiedzenie klubu zaplanowane jest na godz. 18 w Warszawie; wcześniej zbiorą się zarządy: PO i Nowoczesnej.

Siemoniak ocenił w Programie 3 Polskiego Radia, że wszyscy kandydaci są mocni, każdy ma wiele zalet. – Myślę, że bardzo ciekawa jest kandydatura posłanki Urszuli Augustyn, że czas na kobietę szefa klubu – podkreślił.

– Inne osoby – Cezary Tomczyk – jeden z lepszych rzeczników rządu, Arkadiusz Myrcha – świetny prawnik, polityk młodego pokolenia, Sławomir Neuman – doświadczenie. Myślę, że inne partie, inne kluby mogą pozazdrościć nam takich kandydatów – stwierdził Siemoniak.

Pytany o zapowiadany przez b. kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego ruch Nowa Solidarność, podkreślił, że wierzy w potencjał Trzaskowskiego. – Kto lekceważy Rafała Trzaskowskiego i uważa, że źle mu idzie, niech popatrzy na wyniki wyborów. To jest ogromny potencjał polityka, który odegra jeszcze ogromną rolę w polskiej polityce – uważa polityk.

źródło:

Zobacz więcej