RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Para prezydencka na audiencji u papieża Franciszka

Spotkanie odbywa się w ostatnim dniu wizyty Andrzeja Dudy w Rzymie (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA)

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w piątek do Watykanu na audiencję u papieża Franciszka. Spotkanie to, odbywające się w ostatnim dniu ich wizyty w Rzymie ma związek z przypadającym w tym roku stuleciem urodzin św. Jana Pawła II.

Watykan przeciw wprowadzaniu aborcji tylnymi drzwiami

Watykan stanowczo sprzeciwił się włączeniu „praw reprodukcyjnych” do przyjętej przez ONZ rezolucji dotyczącej walki z koronawirusem. Zawiera ona...

zobacz więcej

Program wizyty za Spiżową Bramą przewiduje rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z Franciszkiem w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim, a następnie drugą, publiczną część audiencji z udziałem całej delegacji.

Zgodnie z protokołem wizyt w Watykanie prezydent RP spotka się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego przyjmie papież na audiencji, odkąd w marcu również w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne i tzw. lockdown w związku z pandemią koronawirusa.

Strona watykańska zdecydowała, że z powodu nadal obowiązujących obostrzeń dziennikarze nie będą mogli obserwować audiencji w bibliotece. Wysłannicy mediów, obowiązkowo w maseczkach, pozostaną na dziedzińcu Świętego Damazego, na który wjechały limuzyny z parą prezydencką i towarzyszącymi jej osobami.

Po wizycie w Pałacu Apostolskim prezydent Duda z małżonką wraz z całą delegacją uda się do bazyliki watykańskiej na mszę przy grobie św. Jana Pawła II.

źródło:

Zobacz więcej