RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Deszcze, burze i silny wiatr. IMGW wydaje ostrzeżenie

Piątek w wielu regionach będzie deszczowy, pojawią się też burze i towarzyszący im silny wiatr. Na termometrach zobaczymy od 16 do 25 stopni Celsjusza. IMGW wydał w piątek rano ostrzeżenie pierwszego stopnia dla woj. zachodniopomorskiego.

Pozowali do zdjęcia, spadli z klifu i zginęli. Są wyniki śledztwa

Dwaj Brytyjczycy zginęli po tym, jak spadli z klifu na plażę w Walencji. Do tragedii doszło, gdy objęci ramionami pozowali do zdjęcia na...

zobacz więcej

W piątek w kraju na wschodzie i w centrum początkowo umiarkowane, później wzrastające do dużego, po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Na zachodzie kraju zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu.

Temperatura maksymalna od 16 st. C, 17 st. C na zachodzie; 20 st. C, 22 st. C w centrum, na północy i miejscami na południu; do 24 st. C, 26 st. C na wschodzie i północnym wschodzie kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami dość silny, na południowym zachodzie w porywach do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w górach porywy do 90 km/h.

W sobotę w całym kraju zachmurzenie duże, po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Na zachodzie kraju opady deszczu o charakterze ciągłym.

Temperatura maksymalna od 12 st. C, 15 st. C na zachodzie; 17 st. C, 21 st. C w centrum, do 22 st. C, 23 st. C na wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami dość silny, w większości kraju okresami porywisty jedynie na północnym zachodzie w porywach do 55 km/h, w dalszym ciągu na wschodzie kraju południowy i południowo-wschodni, na zachodzie zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w górach porywy do 70 km/h.

źródło:

Zobacz więcej