RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelanina na posterunku. Aresztowany 23-latek zastrzelił policjanta

Posterunek policji w Croydon, gdzie doszło do tragedii (fot. Google StreetView)
Posterunek policji w Croydon, gdzie doszło do tragedii (fot. Google StreetView)

Funkcjonariuzs policji w Croydon, jednej z dzielnic południowego Londynu, został zastrzelony na posterunku przez aresztowanego mężczyznę – informują brytyjskie media. – Jeden z naszych kolegów stracił życie w najbardziej tragicznych okolicznościach – powiedziała szefowa londyńskiej policji Cressida Dick.

Pogoń OMON-u i pisk opon. Białoruski taksówkarz uratował manifestanta [WIDEO]

Białorusini po niezapowiedzianej inauguracji Aleksandra Łukaszenki zyskali nowy impuls do protestów. Spotkali się jednak z brutalnością milicji,...

zobacz więcej

Do tragedii na posterunku w Londynie doszło w piątek w godzinach porannych. Agencja Reutera podaje, że 23-letni napastnik po oddaniu strzałów w kierunku funkcjonariusza, skierował broń przeciwko sobie. Z raną postrzałową został zabrany do szpitala; jest w poważnym stanie.

Także ranny funkcjonariusz został przewieziony w stanie krytycznym do szpitala, gdzie z powodu odniesionych obrażeń zmarł.

Obecni na miejscu zdarzenia policjanci nie otworzyli ognia – przekazały służby. – To dopiero początek śledztwa. Nadal pracujemy nad ustaleniem okoliczności tragedii – wyjaśniła Cressida Dick.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej