RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kadzie, chłodnice, zlewisko odpadów. Bimbrownia działała w środku lasu [WIDEO]

Na miejscu funkcjonariusze znaleźli m.in. kadź zawierającą 300 litrów fermentującego zacieru (fot. Podlaska KAS)

Funkcjonariusze podlaskiej KAS zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Czarnej Białostockiej. Przejęto nielegalny alkohol, aparaturę służącą do jego produkcji oraz 300 litrów zacieru oraz zatrzymano bimbrownika na gorącym uczynku.

Ogromna bimbrownia zlikwidowana. Na przerób czekały 23 tony cukru [WIDEO]

Rekordowo dużą bimbrownię zlikwidowali w okolicach Gródka (Podlaskie) funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Był tam m.in. zapas 23 ton...

zobacz więcej

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku ustalili, że w okolicach Czarnej Białostockiej funkcjonuje leśna bimbrownia. Mundurowi wkroczyli do akcji, zaskakując na miejscu bimbrownika.

Na miejscu funkcjonariusze znaleźli m.in. kadź zawierającą 300 litrów fermentującego zacieru, chłodnicę i kocioł, a także doły z wodą wykorzystywaną w wytwarzaniu bimbru oraz rozlewisko odpadów po produkcji alkoholu. Zabezpieczyli 50 litrów świeżo wyprodukowanego alkoholu o mocy ponad 50 proc. Kolejne 25 litrów bimbru znaleziono w domu mieszkańca Czarnej Białostockiej.

Wszczęto w tej sprawie postępowanie karne skarbowe, rekwirując nielegalny alkohol wraz aparaturą do jego produkcji. Bimbrownik odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

(fot. Podlaska KAS)

źródło:
Zobacz więcej