RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny protest w Louisville. Są aresztowani, w tym członkini Izby Reprezentantów [WIDEO]

Mieszkańcy Louisville wyszli na ulice miasta drugi dzień z kolei w ramach protestu (fot. PAP/EPA/Mark Lyons)

Kolejny dzień protestów w Louisville w stanie Kentucky, po tym jak sąd oczyścił dwóch policjantów z zarzutów przyczynienia się do śmierci Afroamerykanki. W środę wieczorem demonstranci dotarli do lokalnej świątyni Unitarian Uniwersalistów, aby uniknąć zatrzymań za łamanie obowiązującej godziny policyjnej – podała agencja Associated Press. Na miejscu funkcjonariusze wyposażeni w sprzęt do rozpraszania zamieszek otoczyli teren. Wcześniej w okolicy świątyni zatrzymano kilka osób, w tym demokratkę.

Zamieszki w Louisville, dwaj policjanci postrzeleni [WIDEO]

Dwóch policjantów zostało postrzelonych w Louisville w stanie Kentucky podczas zamieszek w tym mieście – poinformowała lokalna policja. Do...

zobacz więcej

Około 200 protestujących dotarło w czwartek do świątyni wyznawców Uniwersalizmu unitariańskiego. Członkowie tej wspólnoty utożsamiają się z liberalną religią bezdogmatyczną, pochodzącą z dziedzictwa nieortodoksyjnej myśli teologicznej wczesnego chrześcijaństwa ewangelicznego. Policja otoczyła teren w okolicy budynku tej lokalnej wspólnoty. Jeszcze wieczorem kilkadziesiąt osób opuściło świątynię, aby zakończyć napiętą sytuację na ulicach Louisville. Po czym, rozeszli się także funkcjonariusze.

Wcześniej tego samego dnia policja zatrzymała kilka osób. Wśród aresztowanych znalazła się członkini Partii Demokratów, Attica Scott, która w Izbie Reprezentantów pracuje od 2017 roku.

Ostatnie demonstracje wybuchły po ogłoszeniu w środę przez sąd, że żaden z oskarżonych policjantów nie został bezpośrednio obciążony za śmiertelne postrzelenie 26-letniej Breonny Taylor. W marcu funkcjonariusze wtargnęli do jej mieszkania w Louisville podczas śledztwa w sprawie narkotyków.

źródło:
Zobacz więcej