RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 25.09 – trudna sytuacja w stolicy

W czwartek odnotowano dobowy rekord nowych zakażeń koronawirusem w Polsce (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Blisko 90 proc. nowo odnotowanych minionej doby zakażeń w województwie mazowieckim przypada na stolicę, gdzie łączna liczba przypadków Covid-19 wzrosła do ponad 4,6 tys. Na całym Mazowszu potwierdzono w czwartek 149 zakażeń wirusem SARS-CoV-2 – podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zebraliśmy informacje o stanie epidemii w stolicy i regionie.

Wiceminister zdrowia: Wprowadziliśmy zakaz odwiedzin w DPS-ach

Te ogniska nie są takimi ogniskami, jakie były na wiosnę, czyli dużymi. Są to ogniska bardzo liczne, ale rozproszone. Ostatnio dołączyły się...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w województwie mazowieckim zmarło 439 osób zakażonych koronawirusem. W czwartek liczba ta zwiększyła się o jedną ofiarę śmiertelną nowego patogenu – podobnie jak dzień wcześniej.

Stołeczny sanepid podaje, że do 4 653 wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 129). Na całym Mazowszu – zgodnie z danymi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – jest już 11 644 przypadków Covid-19; odnotowane w czwartek zachorowania to 149 osób.

Wskaźnik ozdrowieńców w stołecznym regionie przekroczył 7,5 tys.; rosnąc w ciągu ostatniej doby o 78 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi w czwartek – wynosi 82 809. 2 369 z nich zmarło. Miniona doba była rekordowa pod względem przyrostu nowych infekcji. Potwierdzono 1 136 przypadków SARS-CoV-2, z czego najwięcej w Małopolsce – 183.

Z danych mazowieckiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że aktualnie objętych kwarantanną domową w regionie są 27 952 osoby. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajduje się z kolei 1 372 podejrzanych o zakażenie.

źródło:
Zobacz więcej