RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skandaliczne słowa Frasyniuka. Mówi o odstrzeleniu Kaczyńskiego

To nie pierwsza skandaliczna wypowiedź Frasyniuka (fot. Forum/Adam Chelstowski; PAP/Tytus ŻmijewskiForum/

Jestem bardzo zadowolony, że Kaczyński będzie rozstrzygał konflikty w grupie przestępczej – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Władysław Frasyniuk, komentując rozgrywki w koalicji rządzącej. Jak dodaje, prezes PiS zostanie zasypany bieżącymi sprawami, a przez to będzie miał problemy w zarządzaniu Zjednoczoną Prawicą.

Frasyniuk o Kidawie-Błońskiej: Zabijamy ją. O konstytucji: Nie jest dziewicą

Właśnie dobijamy panią, która być może ma 4 proc., być może 6 proc. (poparcia – przyp. red.), właśnie ją zabijamy, wszyscy zbiorowo – mówił o...

zobacz więcej

Od kilku dni mówi się o kryzysie w obozie rządzącym. Oficjalnym powodem ma być brak dyscypliny w głosowaniu nad projektem ustawy o ochronie zwierząt, przeciwko której zagłosowała cała Solidarna Polska i część posłów PiS, a część parlamentarzystów Porozumienia wstrzymała się od głosu.

„Trzymam kciuki, że ten najbardziej ulubiony przez nas, a zwłaszcza przez opozycję, gangster Jarosław wejdzie do środka gangu i będzie musiał zająć się bieżączka” – powiedział Frasyniuk.

Opozycjonista nazwał przy tym polityków Zjednoczonej Prawicy gangsterami dewastującymi państwo, a Jarosława Kaczyńskiego porównał do Pershinga.

„On jest trochę jak Pershing, to znaczy on będzie na swoich własnych prawach i wszyscy wiedzą, że dopóki ktoś nie zdecyduje się, żeby go odstrzelić, to jego głos będzie decydujący” – mówił Frasyniuk.

Jak dodał,„z punktu widzenia obywatela jest bardzo zadowolony, że Kaczyński będzie rozstrzygał konflikty w grupie przestępczej”.

„Kaczyński straci tę perspektywę, z której mógł zaganiać tych posłów opozycji z jednej łąki na drugą łąkę, jak te gęsi tak przepędzać ich, teraz już mu tego czasu na budowanie strategii po prostu zabraknie” – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej