Zwycięstwo i tyle. Nudna wygrana Legii z Dritą

Zwycięzca awansuje do IV rundy eliminacji Ligi Europy (fot. PAP/Andrzej Lange)

Legia Warszawa wygrała 2:0 z Dritą Gnjilane i awansowała do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Debiut Czesława Michniewicza nie wypadł jednak szczególnie okazale. Mecz przez większą część czasu był przeraźliwie nudny. Legionistom przepustkę do dalszej fazy europejskich pucharów zapewnili Paweł Wszołek i Tomas Pekhart.

Legia. Nowy trener i proste wyzwanie: awansować

Dziś o godz. 20:30 Legia Warszawa zmierzy się z Dritą Gnjilane w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Mistrzowie Polski są faworytami, ale ostatnie...

Istotne w wyjściowym składzie jest także przesunięcie do drugiej linii Michała Karbownika.

Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli w 10. minucie, gdy strzał Tomasa Pekharta odbił bramkarz. Legioniści w nagrodę dostali rzut rożny, ale nie byli w stanie stworzyć zagrożenia.

Chwilę później mocno z rzutu wolnego uderzył Filip Mladenović. Piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

Serb zapisał asystę na swoim koncie w 24. minucie. Mladenović dośrodkował z lewej strony, a akcję celnym strzałem głową wykończył Paweł Wszołek.

Legia przeważała, ale nie kwapiła się zbytnio do ataków. Drugi gol padł kilka chwil przed przerwą. Mladenović ponownie dośrodkował, tym razem z rzutu rożnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Pekhart, podwyższając prowadzenie legionistów.

Niespodzianki nie było. Piast przegrał w Kopenhadze.

Wynik gorszy niż gra. To najkrótszy wniosek z czwartkowego meczu Piasta Gliwice w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Ślązacy przegrali wyjazdowe...

Po zmianie stron na pierwszy atak odważyli się goście. W polu karnym strzelał Hamdi Namani, lecz pewnie interweniował Artur Boruc.

W 51. minucie groźnie było po strzale Wszołka. Jego uderzenie efektownie obronił Faton Maloku, chwilę później dobijał Joel Valencia, ale był już na spalonym i sędzia przegrał grę i… to by było na tyle.

W końcówce okazję do gola miał jeszcze Kante, ale jego strzał, po bardzo dobrym zagraniu Bartosza Kapustki, minął bramkę.

Legioniści awansowali do IV rundy eliminacji. W decydującym o awansie do Ligi Europy meczu zmierzą się z Karabachem Agdam. Spotkanie odbędzie się 1 października w Warszawie.