RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skok na salon sukien ślubnych. Przestępcy ukradli blisko 100 kreacji

Właścicielka salonu straty wyceniła na ponad 50 tys. zł (fot. Shutteerstock/Silk-stocking)

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z włamaniem do jednego z salonów sukien ślubnych w Kaliszu – poinformowała kaliska policja.

Policja poszukuje sprawców kradzieży „na koło”

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu przestępców, którzy w lipcu w Tychach stosując metodę „na koło” ukradli 120 tys. zł w gotówce. Sprawcy...

zobacz więcej

To mężczyźni w wieku 19 i 23 lat, którzy – jak poinformowała asp. Anna Jaworska-Wojnicz – usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im 10 lat więzienia.

Do kradzieży doszło we wtorek w salonie sukien ślubnych przy alei Wojska Polskiego. – Zostało skradzionych 100 sukien, laptop, 5 tys. zł, telewizor, kamera, system audio-video – informowała wówczas asp. Jaworska–Wojnicz.

Właścicielka salonu straty wyceniła na ponad 50 tys. zł. Na swoim profilu społecznościowym poinformowała, że niektóre suknie ślubne były przeznaczone na zbliżające się ceremonie. Dlatego apelowała o pomoc w ustaleniu sprawcy i oferowała nagrodę.

Klientka wpadła w szał. Zdemolowała pół sklepu [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie w sklepie spożywczym. Klientka wpadła w szał i zdemolowała jego wnętrze. Wszystko przez to, że kasjerka poprosiła ją o...

zobacz więcej

– Podjęty przez psa trop wskazał, w którym kierunku uciekli sprawcy włamania. Na jednej z pobliskich ulic funkcjonariusze odnaleźli jedną ze skradzionych sukien. Dalsze czynności podjęte przez policjantów pionu kryminalnego, m.in. przesłuchania świadków oraz sprawdzenie nagrań monitoringu, doprowadziły do wytypowania sprawców kradzieży z włamaniem – powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji.

W mieszkaniu, w którym byli podejrzani, policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt skradzionych sukien ślubnych i wieczorowych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. – Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Nie wykluczają dalszych zatrzymań – dodała Anna Jaworska–Wojnicz

(fot. Policja)

źródło:

Zobacz więcej