RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybitny skoczek idzie w politykę. Ambitne plany Simona Ammanna.

Simon Ammann ma w dorobku cztery złote medale olimpijskie (fot. Shutterstock/Marcin Kadziolka)

Zdobył cztery złote medale olimpijskie, teraz chce spróbować sił w lokalnej polityce. W najbliższą niedzielę Simon Ammann wystartuje w wyborach na radnego w swojej rodzinnej gminie Wildhaus-Alt St. Johann w Szwajcarii. Szanse ma spore. Kandydatów jest dziewięciu, a mandaty otrzyma trójka z najlepszym wynikiem.

Najbogatszy piłkarz świata zmienia klub. Zagra w Portugalii

Faiq Bolkhai odchodzi z Leicester. 22-letni piłkarz bez kwoty odstępnego zmienił klub i związał się umową z występującym w portugalskiej...

zobacz więcej

Już przez ostatnie lata Ammann łączył życie sportowe z planami po zakończeniu kariery. Ukończył studia biznesowe, kupił hotel i restaurację, a także został udziałowcem jednego z potężnych szwajcarskich wyciągów narciarskich.

Teraz chce spróbować sił w polityce. Szwajcar deklaruje, że jako radny chce połączyć tradycję z nowoczesnością, aby umocnić rolę gminy Wildhaus-Alt St. Johann jako miejsca turystyki i rekreacji.

– Ten pomysł chodził za mną przez długi czas. Rozmawiałem o nim z wieloma osobami, aż w końcu ta idea dojrzała we mnie. Zobaczmy, czy ludzie dadzą mi szansę, bo odkąd wyprowadziłem się z Toggenburga minęło sporo czasu –  skomentował sam złoty medalista olimpijski z Salt Lake City i Turynu.

39-letni Szwajcar planuje sportową aktywność łączyć z wyczynowym sportem. W kwietniu Ammann zapowiedział, że planuje kontynuować karierę i będzie chciał wystartować w przyszłorocznych mistrzostwach świata oraz zimowych igrzyskach w Pekinie w 2022 roku.

źródło:
Zobacz więcej