RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Politolog: Jarosław Kaczyński może stać się supernadzorcą

Media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu (fot.PAP/Marcin Obara)

Wydaje się, że jest to próba usprawnienia prac rządu poprzez osobę Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli stałoby się tak, że prezes PiS odpowiadałby za resorty siłowe, to byłby takim supernadzorcą – powiedział portalowi tvp.info dr Bartłomiej Biskup, politolog z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ozdoba: Im wyższa funkcja dla Kaczyńskiego, tym lepiej dla Polski

Nikt nie podważa pozycji, autorytetu i roli prezesa Jarosława Kaczyńskiego w obozie Zjednoczonej Prawicy; im wyższą funkcję będzie sprawował, tym...

zobacz więcej

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Po zakończeniu spotkania media obiegła informacja, że w efekcie negocjacji Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i będzie uczestniczył w jego posiedzeniach. Miałby też zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i nadzorować Ministerstwo Sprawiedliwości, MON oraz MSWiA.

W ocenie dr. Biskupa takie rozwiązanie przekładałoby się na dodatkową kontrolę nad Zbigniewem Ziobrą jako ministrem sprawiedliwości.

– Jarosław Kaczyński odgrywałby tu przede wszystkim rolę osoby, która de facto łagodząc ewentualne spory, kontrolowałaby i nie pozwalała na zbyt wiele Zbigniewowi Ziobrze – powiedział nasz rozmówca. Ocenił, że prezes PiS mógłby w nowej roli kanalizować czy zmniejszać ataki ministra sprawiedliwości na premiera.

źródło:
Zobacz więcej