RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Groźny wypadek w Pankach. Zderzyły się dwa autokary z dziećmi

W miejscowości Panki w powiecie kłobuckim (woj.śląskie) doszło do wypadku z udziałem dwóch autokarów. Rzecznik komendy powiatowej PSP w Kłobucku, młodszy brygadier Mariusz Gosławski powiedział, że rannych zostało dwanaście osób. Z informacji świadków wynika, że autokarami podróżowały dzieci. Najprawdopodobniej jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo.

Wypadek w Warszawie.  Zderzyły się dwa auta osobowe

W godzinach popołudniowych w Warszawie, w dzielnicy Żoliborz, miał miejsce wypadek samochodowy na ul. Filcowskiego. Zderzyły się dwa auta osobowe....

zobacz więcej

Dwanaście osób zostało rannych, z czego cztery osoby znajdują się w stanie poważnym, lecz niezagrażającym życiu. W najcięższym stanie jest kierowca jednego z autokarów, który w wyniku wypadku został zakleszczony w pojeździe.

Starosta kłobucki Henryk Kiepura powiedział, że najprawdopodobniej jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo.

– Po godzinie 15:00 doszło do tego zdarzenia. Zderzyły się dwa autobusy szkolne. Wszystko wskazuje na to, że pierwszeństwo przejazdu wymusił kierowca autobusu wyjeżdżającego z drogi gminnej, z ulicy Górniczej w Pankach, przed kierowcę autokaru jadącego drogą wojewódzką 494 relacji Częstochowa - Opole – powiedział starosta kłobucki Henryk Kiepura.

W autokarach łącznie było prawie 50 uczniów. – W jednym były tylko trzy osoby, a ponad czterdzieści w drugim – dodał starosta.

O wypadku zostali poinformowani rodzice, którzy odbierają dzieci z miejsca wypadku. Starosta kłobucki dodał, że została im zapewniona pomoc psychologiczna. Na miejscu pracują służby ratownicze - 4 karetki pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

źródło:
Zobacz więcej