RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aktywiści BLM grozili gościom restauracji i przejęli ich stolik [WIDEO]

Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, jak kilku aktywistów przysiada się do stolika starszej pary (fot. Twitter/Josh Fiallo)

W czasie protestu Black Lives Matter w St. Petersburgu na Florydzie doszło do konfrontacji pomiędzy demonstrantami i gośćmi jednej z restauracji. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, jak kilku aktywistów przysiada się do stolika starszej pary.

Zamieszki w Louisville, dwaj policjanci postrzeleni [WIDEO]

Dwóch policjantów zostało postrzelonych w Louisville w stanie Kentucky podczas zamieszek w tym mieście – poinformowała lokalna policja. Do...

zobacz więcej

Gdy kobieta zwróciła uwagę, że to jej stolik, jeden z aktywistów zaczął z niej szydzić oraz grozić jej partnerowi.

Zdarzenie zostało nagrane przez reprotera „Tampa Bay Times” Josha Fiallo. Na udostępnionym nagraniu widać, jak w pewnym momencie kobieta wyciąga telefon, informując aktywistów, że dzwoni na policję. Wtedy jeden z nich nazwał ją „dziką Karen w jej naturalnym, pi***ym środowisku” i zagroził, że znokautuje jej partnera.

Do serii protestów w USA doszło po tym, jak sąd oczyścił z zarzutu przyczynienia się do śmierci Afroamerykanki dwóch oskarżonych o to funkcjonariuszy.

Z trójki policjantów, którzy w marcu weszli do mieszkania 26-letniej Breonny Taylor, tylko jeden usłyszał zarzut nieusprawiedliwionego stworzenia sytuacji zagrożenia życia – dla sąsiadów Taylor. Dwaj inni zostali oczyszczeni z zarzutów, co wywołało zamieszki w USA.

źródło:
Zobacz więcej