RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najbogatszy piłkarz świata zmienia klub. Zagra w Portugalii

Faiq Bolkhai przez blisko pięć lat był piłkarzem Leicester (fot. Shutterstock/Faiq Bolkiah)

Faiq Bolkhai odchodzi z Leicester. 22-letni piłkarz bez kwoty odstępnego zmienił klub i związał się umową z występującym w portugalskiej ekstraklasie Maritimo. Nie byłoby w tej wiadomości nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że chodzi o najbogatszego piłkarza na świecie.

53-latek zagrał w ekstraklasie. W przeszłości strzelił gola Polsce

Kazuyoshi Miura został najstarszym piłkarzem w historii japońskiej ekstraklasy. W wieku 53 lat, 6 miesięcy i 28 dni zagrał w barwach Yokohama FC w...

zobacz więcej

22-latek należy do królewskiej rodziny w Brunei. Jest bratankiem sułtana kraju, a jego ojciec włada gigantycznym przedsiębiorstwem, wydobywającym i handlującym ropą naftową. Majątek rodziny szacowany jest na ponad 20 miliardów funtów.

Faiq od dzieciństwa był zakochany w piłce nożnej, a mógł prowadzić królewskie życie. Tak jak chociażby jego ojciec Jefri, znany jest z miłości samochodów. Posiada ponoć ponoć flotę… 2300 luksusowych aut najdroższych marek - Bentley, Ferrari czy Rolls-Royce.

Wydaje na nie miesięcznie ponad 35 milionów funtów. Jego słabością są także piękne kobiety. Ponad milion funtów kosztowała wyprawiona przez niego impreza karaoke, gdzie nie zabrakło pięknych i utalentowanych piosenkarek.

Dysponuje także wieloma jachtami, a kilka z nich nazwał dość osobliwe - „Cycki”, „Sutek 1” i „Sutek 2”. Fascynację erotyką podkreśla kolekcja długopisów wykonanych z białego złota i ozdobionych figurkami nagich kobiet.

Faiqowi nie w smak było jednak dworskie życie, choć mógł liczyć na nie lada niespodzianki. Na siódme urodziny ojciec sprawił mu prezent w postaci… koncertu Michaela Jakcsona. Cena? 12,5 mln funtów. Urodzony w Stanach Zjednoczonych Bolkiah większość życia spędził jednak w Anglii. Jako nastolatek trenował w szkółkach Southamptonu, Aresenalu i Chelsea. Od grudnia 2015 roku był zawodnikiem Leicester. Przez blisko pięć lat nie rozegrał jednak ani jednego profesjonalnego meczu w zespole Lisów.

Kilkukrotnie wystąpił za to w reprezentacji narodowej. W swoim dorobku ma dziewięć meczów i jednego gola dla Brunei.

Teraz karierę będzie kontynuował na Maderze, gdzie wychował się Cristiano Ronaldo. W pierwszej kolejce Ligi Sagres jego nowy klub Maritimo przegrało 0:2 wyjazdowe spotkanie z Santa Clara.

źródło:
Zobacz więcej