RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jedyny oddział kardiochirurgii w Małopolsce nadal zamknięty. Powodem koronawirus

W ostatnim czasie zarażenie koronawirusem potwierdzono u kilkunastu pacjentów szpitala (fot.Shutterstock/ Peter Porrini, zdjęcie ilustracyjne)

Oddział kardiochirurgii w szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie pozostaje zamknięty. Powodem jest wykrycie koronawirusa u pacjentów i personelu. Problem w tym, że jest to jedyny taki oddział w całym województwie. Z tego powodu pacjenci wymagający pilnej interwencji kardiochirurgicznej muszą być transportowani do szpitali w innych województwach.

Koronawirus atakuje poznańskie szkoły

Zakażenie koronawirusem potwierdzono do tej pory już w sześciu poznańskich szkołach: dwóch liceach i czterech szkołach podstawowych – poinformowała...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pilne zabiegi, takie jak wymiana zastawki, bypassy czy operacja tętniaka rozwarstwionego są wykonywane poza Małopolską. Pacjenci są transportowani do szpitali na Śląsku lub w Kielcach. Niestety, pacjentom na liście planowej kolejka się wydłuża.

– Do końca przyszłego tygodnia, może wcześniej, będziemy w stanie uruchomić przyjęcia. Wszystko zależy od kontrolnych wymazów u pacjentów dodatnich – zaznaczyła Dorota Sobczyk, zastępca dyrektora Szpitala Jana Pawła II.

W ostatnim czasie zarażenie koronawirusem potwierdzono u kilkunastu pacjentów szpitala. Obecnie na oddziale kardiochirurgii przebywa 10 z nich. Pozostali zostali przekazani do innych szpitali.

Zarażony został również personel medyczny, a 20 osób z bliskiego kontaktu przebywa na kwarantannie.

Pozostałe oddziały szpitala pracują normalnie.

źródło:
Zobacz więcej