RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceminister zdrowia: Wprowadziliśmy zakaz odwiedzin w DPS-ach

Te ogniska nie są takimi ogniskami, jakie były na wiosnę, czyli dużymi. Są to ogniska bardzo liczne, ale rozproszone. Ostatnio dołączyły się niestety także ogniska w domach pomocy społecznej, ale już razem z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podjęliśmy decyzję o zakazie odwiedzin – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Rzecznik MZ o wzroście zakażeń: To efekt wzmożonych kontaktów międzyludzkich

To efekt zwiększonych kontaktów międzyludzkich – skomentował rekordowy wzrost nowych przypadków COVID-19 rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Tych wyników, które od kilku dni prezentujemy, ok. 1000 dziennie, powinniśmy się w najbliższych dniach na pewno w tej liczbie spodziewać – powiedział wiceszef resortu zdrowia podkreślając, że wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem obserwowany jest obecnie w całej Europie.

Waldemar Karaska przedstawił także na czwartkowym briefingu prasowym zaktualizowaną listę powiatów objętych dodatkowymi restrykcjami. W tzw. strefie czerwonej znalazły się dwa powiaty: głubczycki (woj. opolskie) i kartuski (woj. pomorskie).

W strefie żółtej znalazło się z kolei 19 powiatów: myślenicki, gostyński, aleksandrowski, brzeski, bytowski, milicki, nowotarski, suski, trzebnicki, otwocki, kłobucki, działdowski, nidzicki, piotrkowski, tatrzański, limanowski, międzychodzki, przasnyski i miasto Sopot.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób - jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

źródło:
Zobacz więcej