RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzeci raz stracił prawo jazdy. Za każdym razem za to samo wykroczenie

To jedno z wielu wykroczeń drogowych ujawnionych przez łódzką policyjną grupę SPEED (fot. Policja)

Już trzeci raz prawo jazdy stracił 40-latek, który jechał mercedesem przez Łódź z prędkością 125 km/h. To jedno z wielu wykroczeń drogowych ujawnionych podczas kontroli łódzkiej policyjnej grupy SPEED. W sumie funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zatrzymali osiem praw jazdy.

Policja poszukuje sprawców kradzieży „na koło”

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu przestępców, którzy w lipcu w Tychach stosując metodę „na koło” ukradli 120 tys. zł w gotówce. Sprawcy...

zobacz więcej

Grupa SPEED w środę kontrolowała prędkość samochodów poruszających się m.in. ul. Ofiar Terroryzmu 11 Września.

Rekordzista jechał mercedesem z prędkością 125 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.

– Auto zostało zatrzymane do kontroli. Funkcjonariusze w policyjnych bazach danych ustalili, że kierujący nie po raz pierwszy został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości. W przeszłości dwukrotnie tracił prawo jazdy na 3 miesiące. Również i tym razem policjanci zatrzymali 40-latkowi uprawnienia i ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł – przekazała asp. sztab. Marzanna Boratyńska Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi.

Dodała, że na ul. Kopcińskiego patrol zatrzymał do kontroli bmw, którego kierowca w centrum miasta pędził z prędkością 102 km/h. 60-letni kierujący w przeszłości był już wielokrotnie karany za przekraczanie prędkości, a nawet z powodu zbyt dużej liczby punktów karnych zdawał ponownie egzamin.

Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł, a do jego konta zostanie dopisanych 10 pkt karnych.

źródło:

Zobacz więcej