RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obłuda obrońców klimatu. Dziennikarz poucza młodych aktywistów

„Zróbcie kanapki, zamiast kupować jedzenie w fast foodach” – proponuje dziennikarz (fot. screen Sky News Australia)

Jesteście pierwszym pokoleniem, które wymaga klimatyzacji i telewizorów w każdej klasie – zwrócił się do młodych aktywistów klimatycznych dziennikarz Sky News Alan Jones. W bardzo mocnych słowach skrytykował protesty przeciwko globalnemu ociepleniu, których symbolem jest m.in. szwedzka nastolatka Greta Thunberg. – Obudźcie się, dorośnijcie i zamknijcie się – podsumował australijski prezenter.

Politolog: Ruchy ekologiczne często nie protestują wtedy, gdy trzeba

– Obecnie często krytykuje się ruchy ekologiczne, dlatego że one biorą pieniądze od różnych sił; nie protestują wtedy, kiedy trzeba by było...

zobacz więcej

Dziennikarz odczytał przesłany mu przez widza list, który – jak przyznał – ma większe znaczenie niż większość komentarzy na temat „oszustwa związanego z globalnym ociepleniem”. Zarzuca młodzieży, że „całe dnie i noce” spędza na korzystaniu z urządzeń elektronicznych, a później strajkuje w związku ze zmianami klimatu.

– Jesteście pierwszym pokoleniem, które potrzebuje klimatyzacji w każdej klasie. Chcecie mieć telewizor w każdym pokoju, a wszystkie zajęcia macie skomputeryzowane – wyliczał Jones.

Wskazał, że większość młodych ludzi jak nigdy wcześniej w drodze do szkoły nie korzystają ani z rowerów, ani nie chodzi do niej pieszo. Zamiast tych ekologicznych możliwości przemieszczania się – kontynuował – jeżdżą „karawanami prywatnych samochodów, które blokują podmiejskie drogi i utrudniają ruch w godzinach szczytu”.

– Jesteście jak dotąd największymi konsumentami wyrobów gotowych. Kupujecie najnowsze, drogie i luksusowe przedmioty, aby być modnymi. Nawet wasza rozrywka pochodzi z urządzeń elektrycznych – argumentował.

Jones zwrócił uwagę, że osoby kierujące młodzieżowymi strajkami klimatycznymi „to te same osoby, które nalegają na sztuczne zawyżanie wzrostu populacji poprzez imigrację, co zwiększa zapotrzebowanie na energię, produkcję i transport”.

Strajki klimatyczne są powiązane z dużym biznesem. Duże nazwiska na liście

Za organizatorami strajków klimatycznych, zainicjowanych przez ekolożkę Gretę Thunberg, stoją duże koncerny, a także firmy inwestujące w sektorze...

zobacz więcej

– Im więcej mamy ludzi, tym więcej lasów i krzaków usuwamy, tym bardziej zniszczone jest środowisko – dodał.

Dziennikarz wygłosił też propozycję: „Wyłączcie klimatyzację, pójdźcie pieszo do szkoły; wyłączcie elektronikę i poczytajcie książki. Zróbcie kanapki, zamiast kupować jedzenie w fast foodach.”

– Nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście samolubni, słabo wykształceni; sygnalizujecie drobne bzdury inspirowane przez otaczających was dorosłych, którzy pragną poczuć się szlachetnie, w tym samym czasie oddając się zachodnim luksusom – podsumował.

– Obudźcie się, dorośnijcie i zamknijcie się – zakończył.


źródło:
Zobacz więcej