RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znana aktorka chciała dokonać aborcji. „Tabletki leżały na mojej dłoni”

Anna Mucha (fot. Darek Majewski/Gallo Images Poland/Getty Images)

Anna Mucha opowiedziała, jak chciała przerwać pierwszą ciążę. „Tabletki. Leżały przez jakiś czas na mojej dłoni” – wyznała.

W 2019 r. ponad 1 tys. dozwolonych aborcji. Ich liczba rośnie

W 2019 r. przeprowadzono w Polsce 1116, o 35 więcej niż rok wcześniej, dopuszczalnych prawnie aborcji, w tym aż 1074 ze względu na...

zobacz więcej

Anna Mucha udzieliła wywiadu „Wysokimi Obcasom”, w którym zdradziła, że pierwsza ciąża ją „zaskoczyła”. „Dziś mogę powiedzieć, bez żadnych konotacji religijnych, że to było błogosławieństwo i dziękuję za ten dar, ten przypadek. Jestem szczęśliwa i wzruszona. Natomiast na początku wcale taka wzruszona nie byłam” – zapewniła.

Opowiedziała w rozmowie z dziennikarzami, że brała pod uwagę usunięcia dziecka za pomocą tabletek poronnych.

„Skontaktowałam się z Kobietami na Falach, przysłały mi tabletki. Leżały przez jakiś czas na mojej dłoni, potem w lodówce. Podjęłam inną decyzję, widząc, że mam koło siebie właściwego partnera. Tabletki zostały w lodówce” – opowiada Mucha.

Podkreśliła, że nie ocenia kobiet, które jednak zdecydują się na przerwanie ciąży. „Jakiś czas później zgłosiły się do mnie dwie kobiety w ciąży z wielkimi rozterkami. Długo rozmawiałyśmy. Nie oceniałam ich decyzji. Zostawiłam tabletki na stole. Wyszłam” – wspomina.

źródło:
Zobacz więcej