RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skradziono relikwię św. Jana Pawła II. Jest odpowiedź arcybiskupa diecezji

Relikwia krwi św. Jana Pawła II została skradziona z katedry w Spoleto (fot. Shutterstock/Gabbiere)

Z katedry w Spoleto w środkowych Włoszech skradziono relikwię krwi świętego Jana Pawła II – podały włoskie media. Fakt dokonania kradzieży wykrył zakrystian, gdy zamykał świątynię. Trwają poszukiwania relikwii.

„Jan Paweł II punktem odniesienia dla rodzin”

„Nauczanie tego wielkiego Papieża w sprawach dotyczących rodziny stanowi niezawodny punkt odniesienia w poszukiwaniu konkretnych rozwiązań dla...

zobacz więcej

Ampułka z kroplą krwi papieża była przechowywana w kaplicy krzyża, do której wierni nie mogą do niej wejść. Relikwia została podarowana przez kard. Stanisława Dziwisza. Miała być przeniesiona do nowego kościoła w Spoleto pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Jego konsekrację zapowiedziano na 22 października, dzień wspomnienia liturgicznego papieża Polaka.

Miejscowa kuria arcybiskupia zawiadomiła policjantów, którzy wszczęli dochodzenie w sprawie kradzieży. Być może pomocne okażą się zapisy z monitoringu.

Abp Spoleto Renato Boccardo na wiadomość o kradzieży wyraził „zaniepokojenie i smutek z powodu tego świętokradczego gestu” – poinformowała kuria w komunikacie. Hierarcha zaapelował o oddanie relikwii.

– Z zaskoczeniem i z bólem przyjęliśmy wiadomość o kradzieży relikwii św. Jana Pawła II, która była przechowywana i czczona w kaplicy Chrystusa Ukrzyżowanego naszej katedry – powiedział abp Boccardo w nagranym wideo.

Jak ocenił, to „poważny akt”, który „rani wrażliwość i pobożność wielu osób”. Wyraził też nadzieję, że intencją sprawcy kradzieży nie był zysk finansowy.

źródło:
Zobacz więcej