RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja poszukuje sprawców kradzieży „na koło”

Osoby, które mają informacje w tej sprawie, rozpoznają mężczyznę ze zdjęć lub samochód, proszone są o kontakt z policją (fot. Policja śląska)

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu przestępców, którzy w lipcu w Tychach stosując metodę „na koło” ukradli 120 tys. zł w gotówce. Sprawcy przebili oponę w aucie mężczyzny, kiedy ten wszedł do banku. Zabrali pieniądze z samochodu po tym, jak zatrzymał się na drodze.

Pożar aut w Tczewie. Podpalaczami kilkuletni chłopcy

Czterolatek i jego dziewięcioletni kolega podejrzani są o podpalenie samochodów przy ul. Ogrodowej w Tczewie. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

zobacz więcej

Śląska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który prawdopodobnie ma związek z kradzieżą, a także samochodu, którym przypuszczalnie poruszali się złodzieje.

Kradzież miała miejsce 22 lipca. Według ustaleń policji mężczyzna, który padł ofiarą złodziei, był obserwowany przez nich. Gdy zaparkował samochód i wszedł do banku, sprawcy przebili oponę.

„Mężczyzna, nie zdając sobie sprawy z zaistniałej sytuacji, ruszył w dalszą drogę. Na ul. Sadowej w Tychach zatrzymał się, by wymienić koło. Wtedy sprawcy, wykorzystując jego nieuwagę, dokonali kradzieży z wnętrza pojazdu torby, w której znajdowało się łącznie 120 tys. zł” – opisuje tyska komenda.

Jak przekazała asp. szt. Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji, sprawcy mogli poruszać się mazdą 6 koloru granatowego lub niebieskiego, w charakterystycznej wersji amerykańskiej – zarejestrowały ją kamery monitoringu, podobnie jak mężczyznę, który może mieć związek z tą sprawą.

Prawdopodobny sprawca ma około 25-30 lat, 160-170 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała. Miał długie dżinsy, tenisówki z jasną podeszwą i niebieski t-shirt. Na opublikowanym zdjęciu ma założoną czapkę z daszkiem i maseczkę na twarzy.

– Sprawcy mogą działać w podobny sposób na terenie innych miast naszego województwa. Apelujemy o zachowanie szczególnej czujności w sytuacjach o podobnych okolicznościach – zaznacza Kołodziejczyk.

Osoby, które mają informacje w tej sprawie, rozpoznają mężczyznę ze zdjęć lub samochód, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

źródło:

Zobacz więcej