RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pozowali do zdjęcia, spadli z klifu i zginęli. Są wyniki śledztwa

Turyści byli pod wpływem alkoholu (fot. Shutterstock/Alex Tihonovs)

Dwaj Brytyjczycy zginęli po tym, jak spadli z klifu na plażę w Walencji. Do tragedii doszło, gdy objęci ramionami pozowali do zdjęcia na promenadzie. Jak podaje „Huffington Post”, podczas dochodzenia ustalono, że obaj byli „w stanie nietrzeźwości”.

18-latka spadła z dużej wysokości. Bielska policja bada sprawę jej śmierci

Policjanci badają sprawę śmierci 18-latki, która spadła z dużej wysokości w opuszczonym i zrujnowanym budynku szpitala Stalownik w Bielsku-Białej –...

zobacz więcej

Ze śledztwa przeprowadzonego w Hiszpanii wynika, że 25-letni Daniel Mee doznał urazów głowy i zmarł na miejscu. 20-letni Jayden Dolman odszedł po pewnym czasie w szpitalu w Alicante, do którego został przetransportowany zaraz po upadku. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, a jeden z nich spożył kilka dni wcześniej kokainę – głosi odczytany we wtorek dokument sądu.

Tuż przed tragedią funkcjonariusz lokalnej policji, który zauważył trójkę przyjaciół w pobliżu klifu, ostrzegł ich, aby na siebie uważali.

Jak ustalono podczas dochodzenia, Brytyjczycy polecieli w lipcu 2019 roku na wakacje do miasta Alicante w Hiszpanii. Do tragedii doszło podczas trzeciego dnia ich pobytu. Śledztwo prowadzili hiszpańscy funkcjonariusze.

źródło:
Zobacz więcej