RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ozdoba: Im wyższa funkcja dla Kaczyńskiego, tym lepiej dla Polski

Jacek Ozdoba (Solidarna Polska) (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Nikt nie podważa pozycji, autorytetu i roli prezesa Jarosława Kaczyńskiego w obozie Zjednoczonej Prawicy; im wyższą funkcję będzie sprawował, tym lepiej dla Polski – powiedział Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski, odnosząc się do zapowiedzi, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wejdzie do rządu jako wicepremier.

Potężna zmiana w polskiej polityce? Wiceminister: To wzmocni rząd

Politycy kierownictwa PiS przyznali w nieoficjalnych rozmowach, że Jarosław Kaczyński ma w wyniku rekonstrukcji wejść do rządu. – W kontekście...

zobacz więcej

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do nieoficjalnych doniesień, oświadczył, że wszystko wskazuje na to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie w rządzie jako wicepremier i będzie mu podlegał resort sprawiedliwości.

Ozdoba zapytany, jak Solidarna Polska przyjmuje te zapowiedzi, oświadczył, że stanowisko Solidarnej Polski jest oczywiste.

– Nikt nie podważa pozycji, autorytetu i roli premiera Jarosława Kaczyńskiego w obozie Zjednoczonej Prawicy. Im wyższa funkcja, tym lepiej dla Polski, dlatego oceniamy to pozytywnie; najważniejsza jest dla nas realizacja programu, działania na rzecz Polski i to, że Zjednoczona Prawica przetrwała – powiedział Ozdoba.

Dodał, że jego formacja ma dobrą wiadomość dla Polski i złą dla świata przestępczego – Zbigniew Ziobro będzie dalej ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym.

– Minister Ziobro udowodnił, że jego skuteczna walka może doprowadzać na przykład do zmniejszenia przestępczości w zakresie przestępczości gospodarczej – powiedział Ozdoba.

Jarosław Kaczyński wicepremierem? Szef klubu PiS potwierdza informacje portalu tvp.info

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu – potwierdził szef klubu PiS Ryszard Terlecki. O takim scenariuszu już w środę...

zobacz więcej

Pytany, czy powierzenie Kaczyńskiemu nadzoru na resortem sprawiedliwości jest wyrazem podważonego zaufania lidera PiS do Zbigniewa Ziobry przyznał, że nie zna szczegółów negocjacji.

– Dopóki nie ma oficjalnego stanowiska i nie są ujawnione szczegóły negocjacji, to trzeba uzbroić się w cierpliwość – zaznaczył.

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z szefem Solidarnej Polski ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy. Po zakończeniu spotkania media obiegła informacja, że w efekcie negocjacji Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, będzie uczestniczył w jego posiedzeniach; zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA.

źródło:
Zobacz więcej