RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

70 grindwali uratowanych z mielizny w Tasmanii. Setki nie żyją

Utknięcie 470 waleni na mieliźnie jest największym tego typu zjawiskiem w historii wyspy i całej Australii (fot. PAP/EPA/PATRICK GEE/THE MERCURY/POOL)

Ratownikom udało się uratować 70 grindwali, waleni z rodziny delfinowatych, które utknęły na mieliźnie w zatoce w Tasmanii – poinformowały australijskie władze. Ocenia się, że kolejnych 20 wciąż czeka na pomoc, a 380 straciło życie.

Gigantyczny szczur wyciągnięty z kanalizacji. Rozmiar robi wrażenie [WIDEO]

Robotnicy odkryli w kanalizacji gigantycznego szczura. Stwór znajdował się wśród odpadów wyciągniętych z miejskiego systemu odwadniającego po...

zobacz więcej

Dyrektor służby ds. parków i dzikiej przyrody Tasmanii zapowiedział, że ratownicy spróbują wydostać z mielizny 20 pozostałych grindwali; cztery mogą zostać poddane eutanazji.

Jednocześnie ratownicy zaczną zbierać zwłoki 380 zwierząt, które nie przeżyły utknięcia na plaży i mieliznach zatoki Macquarie Harbour na zachodnim wybrzeżu Tasmanii.

Utknięcie aż 470 waleni na mieliźnie jest najtragiczniejszym tego typu wydarzeniem w historii wyspy i całej Australii. Dotychczasowy rekord padł w 1996 r. w Australii Zachodniej, kiedy na plażach ugrzęzło 320 waleni.

Naukowcy nie mają pewności, co jest przyczyną takich zdarzeń.

źródło:

Zobacz więcej