RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł PiS: Wydaje mi się, że Ziobro dalej będzie ministrem sprawiedliwości

Wydaje mi się, że pan Ziobro dalej będzie ministrem sprawiedliwości, a jego wiceministrowie – wiceministrami – stwierdził w TVP Info poseł PiS Przemysław Czarnek, oceniając negocjacje w Zjednoczonej Prawicy. Zaznaczył jednak, że nie ma jeszcze „ostatecznego komunikatu” w tej sprawie i należy na niego poczekać.

Dworczyk: Porozumienie w koalicji jest naprawdę bliskie

Wydaje się, że porozumienie w koalicji Zjednoczonej Prawicy jest naprawdę bliskie – ocenił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Odnosząc się...

zobacz więcej

W Warszawie doszło do kolejnego spotkania Kaczyńskiego z Ziobrą, po którym źródło zbliżone do rządu poinformowało, że prezes PiS ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa – ma nadzorować resort sprawiedliwości, MON oraz MSWiA. Czarnek pytany o to w TVP Info, zaznaczył, że nie zna takich ustaleń.

– To tylko doniesienia medialne. Mogę odpowiedzieć na pytanie, czy dobrze by było, gdyby tak było. Uważam, że byłby to bardzo dobry pomysł. Natomiast ostatecznego komunikatu w tej sprawie nie ma, a nie zawsze to, co jest napisane w mediach, się sprawdza. Więc poczekajmy do końca – powiedział.

Poseł nie zna szczegółowych ustaleń ostatnich narad, jednak jest przekonany, że „całość tych rozmów zmierza dokładnie do tego, (...) żebyśmy wszyscy razem, (...) w sposób zdyscyplinowany reformowali kraj, każdy na swoim odcinku, nie wychodząc poza zakres swoich kompetencji i możliwości, co miało miejsce niekiedy w ostatnich kilkunastu tygodniach”.

– Trudno sobie wyobrazić wykonywanie ogromu pracy reformatorskiej, które są przed nami, które zapowiadaliśmy w kampanii wyborczej, jeśli jeden z koalicjantów co chwilę będzie zgłaszał swoje zastrzeżenia do każdego punktu, i to w obszarach, które nie należą do jego kompetencji, zgodnie z umową koalicyjną – podkreślił Czarnek.

Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu

Potwierdzają się ustalenia portalu tvp.info: prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie...

zobacz więcej

Pytany, „czy to oznacza, że nie powinniśmy się spodziewać zmian np. na stanowisku ministra sprawiedliwości”, ocenił, że Solidarna Polska w rządzie Mateusza Morawieckiego „funkcjonowała przez cztery lata bardzo dobrze”.

– Jeśli jest porozumienie co do tego, w jaki sposób dalej ma funkcjonować rząd, a wydaje się, że do tego porozumienia bardzo szybko teraz zmierzamy, to wydaje mi się, że należy spodziewać się, że pan minister Zbigniew Ziobro dalej będzie ministrem sprawiedliwości, a jego wiceministrowie – dalej wiceministrami – powiedział.

Poseł PiS podkreślił jednocześnie, że to są jego „odczucia, wynikające tylko z obserwacji sytuacji”.

źródło:
Zobacz więcej