RAPORT

Pogarda

Jarosław Kaczyński wicepremierem? Szef klubu PiS potwierdza informacje portalu tvp.info

Najnowsze

Popularne

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu – potwierdził szef klubu PiS Ryszard Terlecki. O takim scenariuszu już w środę informowaliśmy na portalu tvp.info. Wicemarszałek Sejmu pytany o dziennikarzy, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości obejmie stanowisko wicepremiera, odpowiedział: „Oczywiście”. Miałby nadzorować resort sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz ministerstwo obrony i spraw wewnętrznych. Zdaniem Terleckiego będzie to wyjście „wygodne i bezpieczne”.

Potężna zmiana w polskiej polityce? Wiceminister: To wzmocni rząd

Politycy kierownictwa PiS przyznali w nieoficjalnych rozmowach, że Jarosław Kaczyński ma w wyniku rekonstrukcji wejść do rządu. – W kontekście...

zobacz więcej

W środę wieczorem pisaliśmy o naszych nieoficjalnych ustaleniach, zgodnie z którymi planowane jest objęcie przez Jarosława Kaczyńskiego funkcji szefa komitetu ds. bezpieczeństwa.

Prezes PiS ma zostać także wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego. Do pytań dziennikarzy odniósł się teraz wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. – Wszystko na to wskazuje – przyznał.

Poinformował też, że Kaczyńskiemu będzie bezpośrednio podlegać ministerstwo sprawiedliwości.

– Skład rządu zostanie ogłoszony w odpowiednim trybie. Dziś albo jutro spotka się jeszcze kierownictwo partii i zatwierdzi ostatecznie kształt koalicji, a wtedy zostanie już tylko jeden krok do skonstruowania rządu po rekonstrukcji – powiedział Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

Na pytanie dlaczego uznano, że to jest dobre wyjście, stwierdził, że jest „wygodne, bezpieczne”. – W takim (sensie – red.) wygodne (...) dla nas oczywiście– wyjaśnił. – Mam nadzieję, że Ministerstwo Sprawiedliwości będzie wtedy jeszcze bardziej sprawne i skuteczne – powiedział Terlecki.

Spotkanie Kaczyński-Ziobro zakończone. Znamy warunki porozumienia

W środę wieczorem w Warszawie doszło do spotkania prezesa PiS z szefem Solidarnej Polski, na którym ustalono wstępne warunków porozumienia. Jak...

zobacz więcej

Dopytywany, czy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro „straci kontrolę nad Prokuraturą Krajową”, Terlecki odpowiedział, że „nie straci”.

Podniesiono także wątek Solidarnej Polski – czy poprze projekt nowelizacji tzw. ustawy covidowej, zakładający, że naruszenie obowiązków służbowych i innych przepisów w związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem epidemii nie byłoby traktowane jako przestępstwo, Terlecki powiedział, że „jeżeli koalicja zostanie jakby przywrócona, to oczywiście będzie obowiązywać klubowa dyscyplina”.

Pytany o planowane stanowisko w rządzie dla lidera Porozumienia Jarosława Gowina, szef klubu PiS zaznaczył, że „to też w całej puli rekonstrukcji zostanie ustalone”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej