RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 24.09 – blisko setka ozdrowieńców

Nadzorem epidemiologicznym objęto na Mazowszu 1 267 osób (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

W ciągu minionej doby na Mazowszu potwierdzono 92 nowe przypadków ozdrowieńców z Covid-19 – podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Więcej odnotowano jednak ozdrowieńców, których dobowy przyrost w stołecznym regionie był w środę największy w kraju. Łączna liczba infekcji koronawirusem zbliża się już do 11,5 tys. Jak na tle województwa wygląda sytuacja epidemiczna w stolicy?

Współtwórca leku na koronawirusa: Zainteresowanie zagraniczne jest bardzo duże

Nasza cicha duża nadzieja jest taka, że nawet małe dawki będą bardzo skuteczne. (…) Zabicie w pełni wszystkich wirusów, przy bardzo dużych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Środa przyniosła znaczny spadek liczby zgonów związanych z Covid-19. Zmarł jeden pacjent, podczas gdy we wtorek odnotowano cztery ofiary śmiertelne nowego patogenu. Łącznie od początku epidemii z powodu Covid-19 zmarło na Mazowszu już 438 osób.

W ciągu doby przybyło 92 kolejnych ozdrowieńców, co oznacza, że w sumie są to już 7453 osoby.

75 proc (aż 123 ze 164) potwierdzonych w ostatnich godzinach infekcji wirusem SARS-CoV-2 przypada na stolicę, gdzie liczba zakażeń wzrosła tym samym do 4524. Wskaźnik zakażeń na całym Mazowszu wynosi 11 495.

W skali kraju od początku epidemii pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych potwierdzono 81 673 (wzrost o 974 w środę) zakażenia koronawirusem; zmarły dotąd 2344 osoby.

Sanepid zaznacza, że nie wszyscy pacjenci wymagają hospitalizacji i leczą się w izolacji. Według środowych danych dla Mazowsza, w kwarantannie domowej przebywa 26 561 osób. W celu wykluczenia zakażenia hospitalizowanych jest 447 osób. Jednego pacjenta skierowano do izolatorium, a 1267 objęto nadzorem epidemiologicznym.

źródło:
Zobacz więcej