RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zamieszki w Louisville, dwaj policjanci postrzeleni [WIDEO]

Dwaj policjanci zostali w środę oczyszczeni z zarzutów ws. śmierci 26-letniej Afroamerykanki, co spowodowało wybuch niezadowolenia części mieszkańców Louisville (fot. Michael Ciaglo/Getty Images)

Dwóch policjantów zostało postrzelonych w Louisville w stanie Kentucky podczas zamieszek w tym mieście – poinformowała lokalna policja. Do protestów doszło po tym, jak sąd oczyścił z zarzutu przyczynienia się do śmierci Afroamerykanki dwóch oskarżonych o to funkcjonariuszy.

Gwałtowne zamieszki w Minnesocie. Gubernator chce przywrócić porządek

Władze stanu Minnesota, armia i policja zajęły się gwałtownymi zamieszkami, które wybuchły wśród mieszkańców Minneapolis. Jak zapewnił w piątek...

zobacz więcej

Z trójki policjantów, którzy w marcu weszli do mieszkania 26-letniej Breonny Taylor, tylko jeden usłyszał zarzut nieusprawiedliwionego stworzenia sytuacji zagrożenia życia – dla sąsiadów Taylor. Dwaj inni zostali oczyszczeni z zarzutów, co wywołało zamieszki w Louisville.

Trwają one mimo godziny policyjnej ogłoszonej w tym mieście. Gubernator stanu Kentucky zwrócił się do Gwardii Narodowej o pomoc w zaprowadzeniu porządku. Prezydent USA ocenił, że to słuszna decyzja.

Do akcji wkroczyła już wyspecjalizowana jednostka SWAT (Special Weapons and Tactics) – podało na Twitterze FBI. Agencja Reutera informuje, że sprawca strzelaniny został aresztowany i poddany przesłuchaniu.

Kenosha. Donald Trump zapowiedział wysłanie Gwardii Narodowej

Prezydent USA Donald Trump poinformował w środę, że urzędnicy stanu Wisconsin zaakceptowali wsparcie federalnych organów ścigania w związku z...

zobacz więcej

26-letnia Taylor została w marcu zastrzelona przez policję we własnym mieszkaniu. Trzech funkcjonariuszy weszło do środka na mocy nakazu sądowego, który nie wymagał pukania do drzwi.

Ich zdaniem jeden z mężczyzn podejrzanych o sprzedaż narkotyków wykorzystał mieszkanie Taylor do odbioru paczek. Kobieta wcześniej umawiała się z nim, ale – według rodziny – zerwała z nim relacje.

Taylor i jej chłopak leżeli w łóżku, gdy po północy policja wyłamała drzwi. Mężczyzna, obawiając się intruzów, chwycił za broń i według policji ranił jednego z trzech funkcjonariuszy w udo. Wywiązała się strzelanina, w której pięć kul trafiło Taylor.

źródło:
Zobacz więcej